Jarní úklid před Velikonocemi snadno a rychle

Jarní úklid je pro většinu lidí noční můra. Zkuste k této činnosti letos malinko změnit přístup a uvidíte, že se nejedná o nic tak strašného, jak by se mohlo na první pohled jevit.

Odstraňte zimní dekorace a umyjte okna

V první řadě je potřeba zbavit se všeho, co ve vaší domácnosti připomíná zimní období. V praxi to znamená, že uložíte do krabic všechny pozůstatky vánočních dekorací a dáte je na patřičné místo. Až budete mít prostor domácnosti takto připravený, nastal čas pokračovat a dát se do mytí oken.

Jelikož okna bývají po zimě opravdu zaneřáděná, nebojte se sáhnout po různých vychytávkách. Práci vám značně usnadní například aku stěrka, s níž budete mít nablýskaná okna během chviličky.

Zbavte se nepotřebného

Vymezte si čas, kdy postupně projdete místnost po místnosti a zbavíte se všech starých a nepotřebných věcí. To platí jak pro oblečení, tak pro prošlé potraviny ve spíži i třeba rozbitou elektroniku. Berte velikonoční úklid jako něco, díky čemu přivítáte jaro s čistým štítem. Uvidíte, jak lehce se vám poté bude ve vaší domácnosti žít.

Od stropu až dolů

Až budete mít zbytečnosti pryč, vrhněte se na ometání pavučin a stírání prachu na horních plochách skříní. Vždy postupujte odshora až dolů. Nejhorší nános špíny bude v kuchyni, protože zde se prach mísí s mastnotou z vaření, takže neváhejte k jeho odstranění použít silné čisticí prostředky, nezaváháte například s profesionálními čističi značky Cormen. Nezapomínejte ani na důkladné vyčištění radiátorů, pračky, sporáku a jiných domácích spotřebičů.

Důkladný úklid

V posledním kroku se vrhněte na pečlivý úklid zbývajících ploch. To znamená čištění koberců, mytí obkladů v koupelně i stírání podlahy. Jestliže to situace vyžaduje, vyčistěte také pohovku. S tímto vám bude velice nápomocný parní čistič, který dokáže odstranit zažranou špínu opravdu důkladně. Na jaře je též vhodné vyprat peřiny a polštáře, samotná výměna ložního prádla nestačí.

A nyní je ten správný čas na to nejpříjemnější – vyzdobit domácnost jarními nebo velikonočními dekoracemi. Mezi nimi nemůže chybět věnec na dveře, kvetoucí cibuloviny, rašící větvičky nebo kočičky, které vyniknou v čisté skleněné váze i smaltovaném džbánku a v neposlední řadě nejrůznější proutěné košíky nebo misky se zeleným osením a dalšími dekoracemi, které symbolizují příchod jara.

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu Ceskevelikonoce vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty a vším důležitým okolo Velikonoc. Snad si i vy díky naším článkům užijete tento krásný svátek naplno! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.