Přemýšlíte kam o Velikonocích na výlet? Zde je 15 skvělých tipů

Pokud nechcete zůstávat o Velikonocích doma, zřejmě hledáte vhodné tipy, kam na Velikonoce.

Chcete zůstat v České republice a navštívit nějakou velikonoční akci?

Toužíte po výletě do zahraničí?

Víte, kde se jaké události během těchto křesťanských svátků konají?

Přinášíme vám 15 skvělých tipů, kam na výlet o Velikonocích.

Nudit se rozhodně nebudete.  

Velikonoce na Valašsku

Stejně jako v předchozích letech, tak i v tom letošním si můžete užít bohatý třídenní velikonoční program Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu 11. dubna se otevřou areály muzea a navštívit je můžete až do pondělí, a to vždy od 09:00 do 17:00 hodin. Čeká na vás pestrý program, který si užijí nejen děti, ale i dospělí.

Hlavní program se má konat v Dřevěném městečku, kde se podíváte na ukázky tradičních velikonočních a jarních zvyků. Připraveny jsou vystoupení folklorních souborů. Podíváte se na zdobení kraslic a pletení pomlázek.

Program

 • Sobota 11.4.2020 – Velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami
 • Neděle 12.4.2020 – Tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů
 • Pondělí 13.4.2020 – Šmigrust s programem

Hrad Bítov s vůní Velikonoc

Zhruba devět kilometrů na severozápad od města Vranov nad Dyjí se nachází státní hrad Bítov. Pokud přemýšlíte, kam na Velikonoce s dětmi, tak právě na tomto hradě je připraven bohatý program. Interiéry v prvním patře hradu budou velikonočně zdobené, přičemž v sobotu a neděli se můžete podívat na servírování pokrmů staročeské kuchyně.

Chcete vidět, jak se vařilo na kachlových kamnech? Zajímá vás, jak se připravovalo jídlo na otevřeném ohni v krbu? Zavítejte na hrad Bítov, kde bude po celý velikonoční víkend otevřena zdarma parkánová zahrada. 

Velikonoce na hradě Bítov
Zdroj: hrad-bitov.cz

Velikonoce v Českém Krumlově

Tradičním velikonočním trhem ožije náměstí Svornosti v Českém Krumlově už ve čtvrtek 9. dubna. Ve stáncích řemeslníci nabídnou stylové výrobky, velikonoční pomlázky, ale i netradičně malované kraslice. Zakoupit si budete pomoci také dřevěné výrobky, kožešinové produkty, různé dekorace či pochoutky, které o Velikonocích nesmí chybět.

Jestliže žijete v Jihočeském kraji a nemáte Český Krumlov daleko, určitě stojí jeho velikonoční trhy za návštěvu. O výlet na Velikonoce tak máte postaráno. 

Velikonoční festival duchovní hudby v Brně

Patříte mezi milovníky duchovní hudby? Přemýšlíte zároveň, kam vyrazit na Velikonoce? Potom je pro vás jako stvořený Velikonoční festival duchovní hudby v Brně, jenž se koná už od 5, dubna do 19. dubna. Jedná se už o 28. ročník.  

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Praha jakožto matička naší země má o Velikonocích také co nabídnout. Právě v hlavním městě se totiž konají největší velikonoční trhy v České republice, které vítají i příchod jara. Velikonoční trhy začínají už 28. března a potrvají do 19. dubna.

Staroměstské náměstí bude poseto stánky s řemeslníky, stejně tak nebude chybět ani pódium, na němž se odehrají vystoupení folklorních souborů, souborů lidové hudby, tanců a divadelních představení. Připravena bude i malá dílna, kde si můžete uplést vlastní pomlázku.

Ochutnáte tradiční velikonoční speciality, pro děti budou připraveny dětské dílničky a chybět nebude ani bohatý kulturní program. 

Velikonoční otevřené sklepy Valtice

Patříte mezi milovníky vín? Rádi se vracíte do vinařských oblastí? Chcete opět zavítat do vinných sklípků?

Jestliže hledáte místo, kam na Velikonoce se svými přáteli, co takhle navštívit hlavní město vína, tedy Valtice. Nejenže se můžete zúčastnit degustace, ale také si domů odvezete suvenýry v podobě lahodných a kvalitních vín.

Během velikonočních svátků se vám otevřou Zámecké sklepy A.D. 1430, Křížový sklep A.D. 1640 a chrám vína pod Vinařskou stodolou. Návštěva těchto prostor je zpoplatněná, přičemž vstupné bude ještě upřesněno.

Sklepy ve Valticích budou otevřeny v sobotu 11. dubna od 10:00 do 18:00 hodin. 

Velikonoce na zámku Hradec nad Moravicí

Zámek v Hradci nad Moravicí je označován za perlu Slezska. Velikonoce na zámku se budou konat celý měsíc, a to od 28. března do 28. dubna. Interiéry zámku prozáří velikonoční výzdoba, přičemž prostory budou veřejnosti přístupné o víkendech i svátcích. Netradiční prohlídky jsou plánovány následovně:

 • 28.3.2020 a 29.3.2020 – 10:00 až 16:00 hod
 • 4.4.2020 a 5.4.2020 – 10:00 až 16:00 hod
 • 10.4.2020 až 13.4.2020 – 10:00 až 16:00 hod
 • 18.4.2020 a 19.4.2020 – 10:00 až 16:00 hod
 • 25.4.2020 a 26.4.2020 – 10:00 až 16:00 hod

Vstupné je 150 Kč pro dospělého, 110 Kč pro žáky, studenty a seniory a rodinné vstupné činí 400 Kč. 

Velikonoce na zámku Hradec nad Moravicí
Zdroj: zamek-hradec.cz

Velikonoce na hradě Helfštýn

Další tip, kam na výlet o Velikonocích, je hrad Helfštýn u města Týna nad Bečvou v okrese Přerov. Jedná se o chráněnou kulturní památku České republiky, která má bohatou historii.

O velikonočním víkendu je připraven zábavně naučný program, přičemž se můžete seznámit s tradičními řemesly, velikonočními technikami, ale i dalšími věcmi spjatými s těmito křesťanskými svátky.

Velikonoce na hradě Helfštýn se budou oslavovat od 10. dubna od 09:00 hodin do 13. dubna do 16:00 hodin. 

Velikonoce v ZOO Brno

Kam na Velikonoce s dětmi? Přece do zoologické zahrady. Třeba takové ZOO Brno připravuje na velikonoční svátky speciální akce a programy.

Velikonoce v ZOO Brno se budou konat od 10. dubna do 13. dubna, přičemž oslavy nabídnou bohatý program pro celé rodiny a všechny věkové kategorie. Stejně jako každý rok, tak i letos bude nejpestřejší Velikonoční pondělí.

Program

 • Speciální komentovaná krmení zvířat
 • Workshopy s pískováním a barevením sádrových odlitků
 • Ukázka střihání ovcí v Dětské ZOO
 • Jízda v ZOO vláčku
 • Malování na obličej
 • Soutěžní vědomostní stezka 

Velikonoce na Grabštejně

Oslavte svátky jara na hradě Grabštejn, jenž stojí nedaleko Hrádku nad Nisou. Prohlédnete si velikonočně vyzdobený interiér hradu, přičemž provádět vás budou lidé v kostýmech. Občerstvíte se v hradním šenku a podíváte se na tradiční řemesla v tvůrčích dílničkách. I vy si můžete vyzkoušet třeba pletení pomlázky. Hrad bude zpřístupněn od 10. dubna do 13. dubna, a to od 09:00 do 16:00 hodin.

Slavnostně bude vyzdoben nejen samotný hrad, ale také kaple, takže na vás bude velikonoční atmosféra dýchat ze všech stran. 

Velikonoce na zámku Lešná

Podnikněte výlet na Velikonoce do malé vesnice Lešná rozprostírající se nedaleko Zlína. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice, jejíž součástí je také zámek. Během velikonočních svátků je připraven zajímavý program, jenž si užijí děti i dospělí. Prostory zámku budou slavnostně vyzdobeny, a to květinami, vajíčky, peřím i mašličkami. 

Velikonoční trhy v Schönbrunnu

Hledáte tipy, kam na Velikonoce do zahraničí? Chcete jen někam kousek za hranice? Zejména z jižní Moravy je velice dobře dostupná Vídeň. Velice navštěvované jsou velikonoční trhy v Schönbrunnu, které se budou konat už od 28. března do 14. dubna.

Ve stáncích si můžete koupit šperky, skleněné dekorace, dřevěné hračky, ručně vyráběná mýdla, nádobí, keramiku, textilie a další. Stejně tak nechybí ani malovaná vejce, regionální potraviny a různé pochoutky typické právě pro Rakousko. Velikonoční trh bude otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin. 

Velikonoční trhy v Krakově

Jaké další evropská města lákají na velikonoční události? Kam na Velikonoce v Evropě? V podstatě kamkoliv – od Itálie přes Španělsko až po Polsko.

V Polsku se na chvíli zastavíme, protože třeba v Krakově jsou vskutku nádherné velikonoční trhy. Určitě vyrazte do Krakova přímo na Velikonoční pondělí, kdy jsou trhy otevřené od 08:00 do 15:00 hodin. 

Velikonoční lyžování na ledovci Kitzsteinhorn Kaprun v Rakousku

Patříte spíše mezi milovníky aktivního odpočinku?

Chtěli byste si o Velikonocích zalyžovat?

Česká lyžařská střediska to většinou už neumožňují, neboť zimní podmínky v našich končinách nejsou v letošním roce zrovna dvakrát příznivé. O velikonočních svátcích však lyžaři vyráží do Rakouska, a to konkrétně na ledovec Kitzsteinhorn v městečku Kaprun, který sahá do nadmořské výšky přes tři tisíce metrů. Nabízí tedy ideální podmínky pro lyžování po celý rok.  

Velikonoční wellness pobyty

Velikonočních akcí je opravdu celá řada, stačí si pouze ujasnit, jakého charakteru by měla být. Hledáte spíše odpočinek a relaxaci? Potěší vás wellness pobyty, které nabízí takřka každé wellness centrum i lázeňská města. 

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Michaela Škubáková

Michaela Škubáková

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.