Obrázková velikonoční přání zdarma (30+ motivů zdarma)

K velikonočním svátkům patří nejen klasické české tradice a bohatá hostina, ale také rodinné a přátelské návštěvy.

Ne vždy je však čas na to, abyste se se všemi svými blízkými o Velikonocích sešli, a tak jim můžete poslat alespoň milé velikonoční přání, které jim udělá radost.

Proto vám nabízíme tato velikonoční přání s obrázky zdarma, abyste je mohli rozeslat e-mailem nebo vytisknout a odeslat poštou.

Veselá přáníčka určitě potěší každého.

Velikonoční přání s vajíčky

Malovaná vajíčka jsou jedním z nejtypičtějších symbolů Velikonoc. Nejen, že jsou odměnou pro koledníky, ale mají také svůj specifický význam. Jsou symbolem plodnosti, narození a života, a proto se na velikonočních přáních objevují velice často a s oblibou.

Symboliku mají také jednotlivé barvy vykoledovaných vajec. Například červená znamená lásku, modrá je barvou naděje a žlutá naopak znamená odmítnutí.

Následující obrázková velikonoční přání s vajíčky  jsou velice veselá a plná barev.

Obrázková přání se zajíčky

Zajíček, respektive legendy o jeho velikonočním úkolu k nám připutovaly z Německa. Podle všeho totiž právě on přináší velikonoční vejce, a tak je s nimi často zobrazován, například jak je nese v nůši na zádech.

Tato pověra pravděpodobně vznikla kvůli tomu, že se v období jara mladí zajíčci a divocí králíčci ještě tolik nebojí lidí, a tak se přibližují k jejich obydlím.

Mimo to jsou jednoduše velice roztomilí a pohled na ně rozněžní nejedno srdce. I z toho důvodu rozhodně nesmí chybět v rámci ostatních velikonočních přání s obrázkem.

Přání s kuřátky

Velikonoční obrázková přání s kuřátky také patří mezi oblíbenou klasiku, i když kuřátka žádnou speciální symboliku nemají. Jsou však pro jarní období natolik typická, že jsou s Velikonocemi nerozlučitelná.

Zmínka o jejich maminkách, slepicích, je spojena s mnoha velikonočními říkankami a podobně jako malovaná vajíčka jsou i kuřátka předzvěstí nového života a jara.

Velikonoční přání s beránky

Beránek je klasický křesťanský symbol, který představuje Božího beránka – Ježíše Krista. Je ztělesněním čistoty a nevinnosti a najít jej můžeme i na velikonočním stole. Ovšem nikoliv jako masový pokrm, ale jako oblíbený moučník pečený ve speciálních formách.

U nás se také říká, že byste si na Velikonoce měli koupit něco nového na sebe, aby vás beránek nepokakal.

Velikonoční přání s beránkem a vajíčky.

Květinová přání

S Velikonocemi a jarem jsou bezesporu spojeny i květiny typické pro tohle období. Voňavé hyacinty nebo krásně žluté narcisy každoročně zaplní zahrady i domy a dělají svým majitelům velkou radost.

Díky své kráse a barevnosti jsou květiny velice oblíbeným motivem veselých velikonočních přání, a proto je najdete i zde.

Kreslená velikonoční přání

Křesťanská obrázková přáníčka

Chybět by neměly ani velikonočni přání s obrázky pro věřicí. Přeci jen Velikonoce jsou především křesťanským svátkem, a to dosti významným. Oslavují povstání Ježíše Krista z mrtvých poté, co byl ukřižován.

A právě kříž je tím největším symbolem a jakýmsi propojením mezi pozemským a božským světem. Následující obrázková velikonoční přání ke stažení zdarma představují tuto duchovní symboliku.

Velikonoční obrázky bez textu

Pokud máte v hlavě své vlastní, osobní přání, ale chybí vám vhodný obrázek, pak si můžete pohrát s některým z následující galerie.

Velikonoční obrázky jsou připraveny pro vaše originální a upřímná přání, jimiž můžete potěšit své blízké. Stačí jen dopsat vlastní slova, až už na počítači nebo ručně po vytisknutí daných motivů.

Co byste do přáníčka napsali?

TIP: Mrkněte na náš článek s textový velikonočními přáními, kde najdete spoustu inspirace co na přáníčka napsat.

Všechna tato velikonoční přání a obrázky jsou určena pro každého, kdo chce udělat svý blízkým radost a navodit u nich sváteční atmosféru.

Ať už si budete vybírat podle symboliky jednotlivých obrázků nebo podle toho, které přání se vám zrovna líbí nejvíce, určitě nesáhnete vedle.

Pokud hledáte i trochu rýmovaného či vtipného textu, mrkněte na naše textová přání, kterými můžete potěšit své blízké.

Veselá přáníčka jsou připravena k odeslání rodině, přátelům, kolegům v práci nebo komukoliv, koho máte ve svém srdci.  

Chtěli byste poslat raději klasické textové přání SMSkou? Inspirujte se v našem článku s více než 30+ originálními SMS přáními.

Další zajímavé tipy

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu Ceskevelikonoce vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty a vším důležitým okolo Velikonoc. Snad si i vy díky naším článkům užijete tento krásný svátek naplno! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.