Jablonecké velikonoční trhy: Kdy budou?

Pokud váháte, kam na prázdniny s dětmi, klidně se vydejte na velikonoční trhy do Jablonce nad Nisou.

Toto menší město blízko Liberce vás zavede do velikonoční nálady.

Velikonoční trhy v Jablonci nad Nisou

Mírové náměstí

od 8. 4. - 10. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Na velikonoční trhy se můžete těšit na Škaredou středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek, tj. od 8. 4. do 10. 4. 2020 na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Mimo prodejních stánků se těšte i na bohatý program. Letos budou vystupovat folklórní soubory, cimbálovky, mateřské školy, divadla a bude se také tančit.

Program velikonočního jarmarku v Jablonci

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto budou (prozatím) do tohoto data zrušeny i veškeré společenské akce!

Co všechno smíte podniknout?

Pro návštěvníky je nachystán bohatý kulturní program v duchu folklóru, který však zaujme dospělé i děti. Na podiu vystoupí i místní mateřské školy, cimbálová muzika nebo divadelní soubory s pohádkami.

Ve stáncích bude k zakoupení pestrý repertoár zboží s velikonoční tématikou, například zdobené perníčky, keramika, dřevěné hračky, kraslice, pomlázky.

Chybět nebude ani chutné občerstvení, kupříkladu v podobě pečeného selete. K pití bude medovina nebo víno. A jako sladké speciality zde naleznete mazance, jidáše, med, turecký med či marcipán.

Velikonoční dílna v ekocentru:

Pojďte si zkusit různé techniky zdobení vajíček, výrobu velikonočních dekorací nebo práci s papírem.

Vstupné: 

  • zdarma

Pokud vás zajímá, jak Velikonoce na Jabloneckém náměstí vypadají, koukněte na následující video.


Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Psaní článků je pro mne jednou z výzev. Pár z nich se totiž v mém životě ukrývá. Mám však radost, když se má kreativita projeví naplno, a mohu tak předat něco málo navíc. Na webu Ceskevelikonoce tvořím obsah tak, aby vás bavil.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.