Opavské velikonoční trhy (datum, místo & čas)

Lidové tradice a zvyky pohádky i bohatá nabídka sortimentu ve stáncích.

Jací účinkující letos na velikonoční trhy v Opavě letos zavítají?

A co vy? Zavítáte zde také?

Dolní náměstí

od 27. 3. - 9. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Velikonoční trhy v Opavě

V Opavě se Dolní náměstí zalidní již 27. března. Propukne zde velikonoční jarmark a potrvá celé dva týdny, tj. do 9. dubna. Během této doby si budete moci užít spoustu zábavy, nakoupit v prodejním jarmarku, který vám poskytne široký sortiment jídla, pití i výrobků. Navíc vás čeká zábava, která je šitá na míru celé rodině.

Program Velikonoc v Opavě

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto budou (prozatím) do tohoto data zrušeny i veškeré společenské akce!

Jaké aktivity smíte podniknou?

Velikonoční trhy odehrávající se na Dolním náměstí mají tradičně bohatý kulturní program a pestrou nabídku stánkařů. Lidové tradice, zvyklosti, pohádky pro děti, koncerty a vystoupení známých účinkujících populární hudby i místních souborů a kapel, takto lze velikonoční jarmark v Opavě vyjádřit.

Tradicí se staly také speciální komponované pořady ke Smrtné neděli (s vynášením Mařeny) a ke Květné neděli.

V prodejních stáncích naleznete široké spektrum zboží, nakoupíte různé speciality, které patří k právě k Velikonocům. Nebudou zde chybět beránci, mazance, perníčky, ale i slané dobroty. Z výrobků se budete moci potěšit nákupem velikonoční dekorace, pomlázek, věnců, kraslic a dalších rukodělných výrobků.

Dolní náměstí v období velikonočního jarmarku

V následujícím videu uvidíte, jak to před pár lety na Velikonoce na Dolním náměstí probíhalo.

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Psaní článků je pro mne jednou z výzev. Pár z nich se totiž v mém životě ukrývá. Mám však radost, když se má kreativita projeví naplno, a mohu tak předat něco málo navíc. Na webu Ceskevelikonoce tvořím obsah tak, aby vás bavil.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.