Pražské velikonoční trhy: Kdy a kde budou?

Rádi byste se vydali na velikonoční trhy? Praha patří rozhodně k těm nejznámějším a nejnavštěvovanějším v České republice. 

Máte chuť strávit Velikonoce ve velkoměstě?

Pojďte se podívat na jakých místech se budou konat a co můžete zažít.

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí

Staroměstské náměstí

od 28. 3. - 19. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí započnou již v sobotu 28. 3. a potrvají až do neděle 19. 4. 2020. Můžete se těšit na bohatý program plný hudebních a tanečních vystoupení.

Těšit se můžete na:

 • profesionální i amatérské pěvecké a taneční soubory
 • folklórní soubory z ČR i zahraničí
 • ukázku lidových zvyklostí
 • dětské kreativní dílny pro děti
 • animační programy

Zde můžete nahlédnout, jak to na velikonočních trzích na Staromáku vypadá.

Program velikonočního jarmarku v Praze

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto budou (prozatím) do tohoto data zrušeny i veškeré společenské akce!

Jaké aktivity můžete podniknout?

Staroměstské náměstí se zahalí do barev jara a prodejní domky zkrášlí pestré dekorace plné květin a typických velikonočních prvků, z čehož bude dominantou zdobená bříza.

Na velkém podiu vystoupí desítky profesionálních i amatérských pěveckých či tanečních souborů. Dále pak národopisné a folklórní seskupení z různých koutů České republiky i zahraničí. Nebude chybět ani zmínka o lidových zvyklostech.

Předscéna poslouží jako prostor pro dětské kreativní víkendové dětské dílny. Prostor v okolí ozdobené břízy ožije animačními programy, které zatáhnou návštěvníky přímo do děje. Chybět nebudou ani oblíbené fotokoutky.

V desítkách stánků budete moci kromě bohatého sortimentu výrobků nalézt i velikonoční speciality, jako mazance, zdobené perníčky, beránky, grilované klobásy, špízy, plněné bagety, steaky, halušky, domácí sýry nebo pečené selské brambory.

Nadšení budete ze zcela kompostovatelného materiálu, z něhož budou vyrobeny tácky, kelímky, ubrousky nebo příbory. 

Otevírací doba:

 • prodejní stánky od 10.00 do 22.00
 • vybraná občerstvení od 10.00 do 24.00
 • program na podiu od 16.00 do 19.00

Velikonoční trhy na Václaváku

Václavské náměstí

od 28. 3. - 19. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Na velikonoční jarmark se budete moci vydat i na stánky poseté Václavské náměstí od 28. 3. do 19. 4. 2020. Nejen, že zde naleznete široký sortiment s jarní tématikou, ale čeká zde i animační program.

Jaké aktivity můžete podniknout?

Na velikonoční jarmark na Václavském náměstí se můžete vydat v totožných termínech jako trhy na Staroměstském náměstí. Budete se moci projít mezi prodejními stánky, které jistě nezklamou a nabídnou široký sortiment zboží.

K zakoupení mimo jídlo naleznete i různé rukodělné výrobky z keramiky, ze dřeva a slámy, dále pak zajíčky, kraslice nebo pomlázky. K výběru také budou živé květiny a stromy. O svátcích a víkendech v časech od 16:00 do 18:00 hod. zde dokonce proběhnou animační programy v podobě tanců a vystoupení.

Otevírací doba:

 • prodejní stánky od 10.00 do 22.00
 • vybraná občerstvení od 10.00 do 24.00

Velikonoční trhy na náměstí Míru

náměstí Míru

od 28. 3. - 13. 4. 2020

Každý den od 10:00 do 18:00

Na náměstí Míru taktéž rozkvete velikonoční jarmark ve stejném termínu, tj. 28. 3 . 2020 jako na Staroměstském a Václavském náměstí. Potrvá však o něco kratší dobu, tj. do 13. 4. 2020.

Jaké aktivity můžete podniknout?

Těšte se na bohatý sortiment s tématickou Velikonoc a přicházejícího jara od širokého spektra řemeslníků a výtvarníků. Na výběr bude z ručně malovaných kraslic, velikonoční zajíčků a kuřátek, pomlázek či velikonočního pečiva jako jsou mazance, jidáše, beránci.

Dále si vyberete z velikonoční dekorace, svíček, vyšívaných, paličkovaných, háčkovaných, krajkových a batikovaných výrobků, dřevěných hraček a výrobků z proutí. Ukázky lidových řemesel a také dobroty budou taktéž v zastoupení.

Otevírací doba:

 • prodejní stánky od 10:00 do 18:00

Velikonoční trhy na náměstí Republiky

náměstí Republiky

od 28. 3. - 19. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Pokud v průběhu Velikonoc dostanete chuť na něco lahodného, vydejte se na náměstí Republiky. Dne 28. 3. zde rozkvete bohatý velikonoční jarmark, který provoní celé náměstí a potrvá do 19. 4. 2020.

Jaké aktivity můžete podniknout?

Na náměstí Republiky vás čekají tři desítky prodejních stánků s tradičními řemeslnými výrobky a dobrotami. Kupříkladu zde naleznete široké spektrum jarní výzdoby, voňavé punče, špízy, klobásky, mazance, perníčky, beránky, domácí sýry, halušky a nebo zboží od šikovných českých řemeslníků.

Otevírací doba:

 • prodejní stánky od 10.00 do 22.00
 • vybraná občerstvení od 10.00 do 24.00

Velikonoční trhy na Pražském hradě

Pražský hrad

od 28. 3. - 27. 4. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Na velikonoční trhy v Praze se můžete vydat i na hrad. Uskuteční se v termínech 28 3. – 27. 4. 2020. K potěšení naleznete rozmanitý a pečlivě vybraný sortiment českých prodejců. 

Jaké aktivity můžete podniknout?

Ve stylově dekorovaných prodejních stáncích nabídnou výrobci, řemeslníci a prodejci typické velikonoční zboží, jarní dárky a gastronomické speciality.

Dále se smíte podívat na šikovné ruce kovářů či dráteníků. Zahlédnete malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku, štípání holubiček ze dřeva. 

Nebo by vás spíše zajímala výroba vitráží, kožených výrobků či krasohledů?

O víkendech se dočkáte i doprovodného programu v podobě vystoupení folklorních souborů v tradičních krojích.

Otevírací doba:

 • pondělí – čtvrtek: 9.00 – 18.00
 • pátek – neděle: 9.00 – 19.00

Vstupné je zdarma!

Tak co, lákají vás nejvíce velikonoční trhy Praha?


Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Psaní článků je pro mne jednou z výzev. Pár z nich se totiž v mém životě ukrývá. Mám však radost, když se má kreativita projeví naplno, a mohu tak předat něco málo navíc. Na webu Ceskevelikonoce tvořím obsah tak, aby vás bavil.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.