Příběh webu ČeskéVelikonoce

Vychutnejte si svátky jara se vším, co k nim patří!

Velikonoce jsou odnepaměti spojeny s řadou zvyků a tradic.

Web ceskevelikonoce.cz je tu nejen proto, aby vám pomohl naplno pochopit jejich význam, ale také proto, aby vám pomohl vytvořit si vaše vlastní a jedinečné velikonoční svátky.

Poodhalíme vám křesťanský i pohanský význam Velikonoc, naučíme vás rozmanité způsoby zdobení velikonočních vajíček, poradíme, kdy a kam vyrazit na velikonoční trhy i jak upéct toho nejlepšího beránka či mazanec.

Zajímá vás, proč a jak vlastně náš web vznikl či kdo stojí v jeho pozadí?

Naše mise

Web ceskevelikonoce.cz vznikl z touhy vytvořit jeden portál, kde by bylo možné najít téměř vše, co s Velikonocemi souvisí.

Velikonoce s sebou přinášejí probouzející se jarní přírodu a spoustu barev. Naší snahou je přenést to vše „jedinečně zabalené“ do vašich domovů tak, abyste si mohli udělat vaše Velikonoce co nejkrásnější.

„Velikonoce říkají, že pravdu můžeš dát do hrobu, ale ona tam nezůstane.“

Clarence W. Hall

Jak píšeme náš obsah?

Po celý rok hledáme a vybíráme nejrůznější jarní a velikonoční témata, která se vám následně snažíme atraktivním a hravým způsobem předat.

U velikonočních dekorací či receptů klademe zvláštní důraz na postupy krok za krokem tak, abyste se mohli těšit z bezchybného výsledku vaší práce. V článcích o velikonočních trzích komunikujeme s jejich organizátory, aby naše informace byly vždy aktuální a přesné.

Čtení o velikonočních tradicích či zajímavosti o slavení Velikonoc v jiných zemích se snažíme zpracovat srozumitelně, poučně i poutavě.

Náš příběh

Web ceskevelikonoce.cz vznikl v březnu 2009 jako portál zaměřený především na všeobecné informace o velikonočních zvycích. V této podobě portál „živořil“ až do roku 2018, kdy skomírající portál koupil Milan Pichlík (viz níže) s cílem vdechnout mu nový život. Takto web vypadal, když se k nám dostal. 🙂

Začali jsme pravidelně publikovat nové články s důrazem na praktické informace, včetně toho, jakou mají otvírací dobu obchody nebo kam vyrazit za velikonoční zábavou. Pomohla i kompletní změna designu webových stránek a pomalými krůčky se portál stával stále atraktivnější.

Soustavná a systematická práce přináší své ovoce i nadále, ceskevelikonoce.cz nyní patří k nejnavštěvovanějším portálům s velikonoční tématikou v České republice.

Co vše u nás můžete najít?

Inspirace na jarní a velikonoční dekorace

Velikonoční výzdoba rozzáří naše domovy barvami a vdechne jim po zimě novou pozitivní atmosféru. Naučíme vás, jak si vyrobit velikonoční výzdobu na stůl či velikonoční věnec, podělíme se o nápady na velikonoční tvoření s dětmi. Samozřejmostí je množství návodů na rozmanité způsoby zdobení velikonočních vajíček a pletení pomlázky.

Průvodce po velikonočních trzích

Velikonoce jsou svátky jara, a tak není divu, že mnohá česká města pořádají rozličné jarní a velikonoční jarmarky, kde si návštěvníci mohou nejen zakoupit tradiční velikonoční zboží, ale také vyzkoušet lidová řemesla a zvyky. Každý rok tak pro vás připravujeme praktické průvodce, kdy a kam se za velikonočními trhy můžete vydat.

Nejlepší velikonoční recepty

Díky pestré paletě našich receptů hravě zvládnete upéct jidáše, mazanec i velikonočního beránka. Kromě toho pro vás máme též tipy na velikonoční polévky či hlavní jídla, včetně nádivky i jehněčí pečeně, a mnoho dalších pochoutek.

Nápady na velikonoční přání

Patříte k těm, kteří posílají velikonoční přání? Inspirujte se obrovským množstvím našich nápadů na originální textová přání, GIFy či videa v češtině, slovenštině, angličtině i němčině.

Informace o velikonočních zvycích a tradicích

Masopust, barvení vajíček, pletení pomlázky, k velikonočním svátkům se dodnes váže mnoho tradic. Poodhalíme vám jejich historii, význam i to, zda se s nimi můžete setkat i v jiných zemích.

Co by vás mohlo zajímat?

Kdo za webem stojí?

Dobrý den, jmenuji se Milan Pichlík a jsem ten, co si vzal do hlavy, že udělá z Velikonoc „nové Vánoce“. Teď samozřejmě mluvím v nadsázce, ale je pravda, že pro většinu lidí jsou hlavními svátky roku Vánoce. Náš portál chce lidem ukázat, že Velikonoce mohou být neméně krásné a kouzelné. Rostoucí návštěvnost webu je důkazem, že se nám to daří. Díky za vaši podporu.

Jak často aktualizujeme obsah na našem webu? 

Vzhledem k úzkému tematickému zaměření portálu je přirozené, že největší množství nových příspěvků se na webu objevuje s příchodem jara. Mnoho lidí po zimě touží po změně a pozitivní atmosféře, kterou by mohli přenést do svých domovů, pátrají po tom, kam by mohli vyrazit za jarními jarmarky.

Po zajímavé inspiraci ale pátráme po celý rok, takže na nový obsah můžete narazit kdykoli, když nás něco zaujme natolik, že se nemůžeme dočkat, až se s vámi o tyto informace podělíme. Po celý rok také upravujeme design stránek tak, aby byl co nejvíce user-friendly. 🙂

Chcete nás podpořit?

Pokud se vám náš web líbí, budeme rádi, pokud ho doporučíte svému okolí. Návštěvnost je totiž jedním ze snadno viditelných parametrů, které nám ukazují, že naše práce má smysl. Potěší nás i jakákoli zmínka na internetu nebo váš komentář.

Zmiňují se o nás

Děkujeme za návštěvu a těšíme se brzy na viděnou.

X