Velikonoční trhy v Jihočeském kraji

Jižní Čechy jsou známé tím, že na mnoha místech dodnes přežívají lidové zvyky a tradice. Mnoho z nich se samozřejmě váže i k Velikonocům. Není proto překvapením, že rozmanité velikonoční slavnosti se konají téměř ve všech větších i menších jihočeských městech.

Jihočeská metropole je známá tím, že se zde dodržuje tradice v podobě velikonočního hrkání, při kterém slavnostní průvod s řehtačkami, klapačkami a dřevěnými trakaři od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty nahrazuje zvuk zvonů. Velikonoční jarmark v Českých Budějovicích ale nabídne rozmanitý velikonoční sortiment zboží, chybět tak nebudou malovaná vajíčka, pomlázky či tradiční řemeslné výrobky. Atmosféru zpříjemní i kulturní program.

Z dalších měst chystá svým obyvatelům i návštěvníkům příchod jara zpříjemnit i „město husitů“. Velikonoční slavnosti v Táboře se konají na malebném Žižkově náměstí, které se zaplní stylovými stánky s bohatou nabídkou řemeslných výrobků. Děti potěší velikonoční dílničky a k příjemné atmosféře přispějí i vystoupení folklorních uskupení.

Krásným místem, kam podniknout v době Velikonoc výlet, je zcela jistě Český Krumlov. Krumlovské velikonoční trhy lákají své návštěvníky na výrobky lidové tvorby, které jsou spojeny s jarem nebo velikonočními svátky, i na pestrou nabídku zajímavých vystoupení.

X