Velikonoční trhy ve Středočeském kraji

Není překvapením, že největší a nejbohatší velikonoční slavnosti najdeme v hlavním městě. Pražské velikonoční trhy se konají hned na několika místech metropole a vždy nabízejí spoustu zábavy v podobě hudebních vystoupení či ukázek lidových řemesel.

Ve stáncích na návštěvníky čeká nepřeberné množství velikonočního zboží a dobrot. Ať už se vypravíte na velikonoční jarmark na Staroměstské náměstí, Pražský hrad či Václavák, nebudete litovat. Pražské Velikonoce si zamilujete.

Z dalších středočeských měst slavnostní velikonoční program pořádá též malebné město na soutoku našich dvou největších řek. Velikonoční jarmark v Mělníku se uskuteční nejen v místním regionálním muzeum, ale také na nádvoří mělnického zámku. Jarní atmosféra v kulisách tohoto historického skvostu má jedinečné kouzlo.

Jste milovníky hrnčířství a keramiky? V tom případě si nenechte ujít velikonoční trhy v Berouně. Kromě stánků a dobrého jídla se můžete těšit i na kreativní dílničky či vystoupení dětí z místních mateřských školek. Velikonoční slavnosti ale pořádá též nedaleký zámek Zbiroh nebo známá obec Tetín.

X