Mělnické velikonoční trhy (data, místa a program)

Velikonoční jarmark v Mělníku nabídnou ve spolupráci s regionálním muzeem Mělník skvělou podívanou.

Máte-li chuť se pokochat opravdovými tradičními umělci, vydejte se na tento honosný jarmark.

Děti si zde naleznou taktéž své místo!

Mimo jiné vám přinášíme informace i o velikonočních trzích na zámku Mělník.

Velikonoční jarmark v Mělnickém muzeu

nám. Míru 54/20, Mělnické muzeum

dne 4. 4. 2020

od 9:00 do 17:00


Do regionálního muzea v Mělníku se vydejte v sobotu 4. 4. 2020. V čase od 9:00 do 17:00 se zde dočkáte již 14. ročníku tradičního Velikonočního jarmarku s více než pěti desítkami jarmarečníků a bohatou nabídkou velikonočního a jarního zboží. 

Těšte se na:

  • četné zásobení ukázky tradičních řemesel
  • pletení pomlázek
  • interaktivní dílničky pro děti
  • medovinu a jiné dobroty

Co všechno smíte podniknout?

Své výrobky na velikonoční trzích předvedou hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka nebo výrobci textilních produktů. Zajisté vás zaujme bylinkářský sortiment, papírové dekorace, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. 

Dále nebudou chybět ani dřevěné hračky, knížky, dekorace z přírodních materiálů. Na jarmarku můžete nalézt i sváteční výzdobu do vaší domácnosti. Na výběr bude mezi květinovými vazbami, paličkovanými výrobky a jiným vesměs originálním zbožím. 

Své umění zdobení kraslic voskovým reliéfem předvede držitelka značky regionální produkt Polabí Olga Pětníková.  Po duši pohladí s láskou zdobené perníčky Emilie Jablonské, či unikátní dřevěné šperky řezbáře Josefa Mrňáka z Jizerských hor. 

Na děti čekají oblíbené interaktivní dílničky i tradiční pletení pomlázek. 

Otevírací doba jarmarku:

  • od 9:00 do 17:00 hod.

Program velikonočního jarmarku v Muzeu

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto budou (prozatím) do tohoto data zrušeny i veškeré společenské akce!

Velikonoce v muzeu Mělník

Velikonoční trhy na zámku Mělník

zámek Mělník

od 10. 4. do 12. 4. 2020

denně od 9:00 do 18:00

Ve dnech 10. 4. do 12. 4. 2020 se můžete vydat i na zámek Mělník. V časech od 9:00 do 18:00 hod. se v obou dnech smíte zúčastnit velikonočních trhů na zámku, které se budou odehrávat na jeho nádvoří.

Co všechno smíte podniknout?

Pro děti budou přichystány dílničky a nejen dospělí si pochutnají na skvělém jídle i pití z restaurace či cukrárny. A hlavní scénou samozřejmě budou prodejci ve stáncích, kteří nabídnou široké spektrum výrobků rukodělné výroby.

prodejní stánek na velikonočních trzích na zámku Mělník

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Psaní článků je pro mne jednou z výzev. Pár z nich se totiž v mém životě ukrývá. Mám však radost, když se má kreativita projeví naplno, a mohu tak předat něco málo navíc. Na webu Ceskevelikonoce tvořím obsah tak, aby vás bavil.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.