Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Praze? Program a důležité informace na jednom místě

Máte chuť strávit letos svátky jara ve velkoměstě?

Poznat památky, nakoupit krásné velikonoční výrobky a ochutnat skvělé pochoutky?

Pak zamiřte do hlavního města.

Velikonoční trhy v Praze se konají hned na několika místech.

Pojďte se podívat, jaký program si pro své návštěvníky letos nachystaly pražské Velikonoce!

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí

Kdy a kde to celé propukne?

16.3.2024 – 7.4.2024

10.00 – 22.00 hod

Na co se můžete těšit?

 • stánky s velikonočním sortimentem
 • ukázky lidových zvyklostí
 • program pro rodiny s dětmi
 • gastronomické speciality
 • hudební a taneční vystoupení
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočního jarmarku na Staromáku

Staroměstské náměstí se zahalí do barev jara a prodejní domky zkrášlí pestré dekorace plné květin a typických velikonočních prvků, z čehož bude dominantou zdobená bříza.

Na velkém pódiu vystoupí desítky profesionálních i amatérských pěveckých či tanečních souborů. Dále pak národopisné a folklórní seskupení z různých koutů České republiky i zahraničí. Nebude chybět ani zmínka o lidových zvyklostech. Přesný kulturní program najdete na webu organizátora trhů.

Předscéna poslouží jako prostor pro dětské kreativní víkendové dětské dílny. Prostor v okolí ozdobené břízy ožije animačními programy, které zatáhnou návštěvníky přímo do děje. Chybět nebudou ani oblíbené fotokoutky.

V desítkách stánků budete moci kromě bohatého sortimentu výrobků nalézt i velikonoční speciality, jako mazance, zdobené perníčky, beránky, grilované klobásy, špízy, plněné bagety, steaky, halušky, domácí sýry nebo pečené selské brambory.

Těšit se můžete také na jedinečné velikonoční produkty z řemeslných dílen. K zakoupení budou kraslice a to, jak tradiční, tak dřevěné nebo drátované, makety zvířátek a vše, co krásně v tomto období ozdobí váš domov.

Zde můžete zhlédnout, jak vypadaly velikonoční trhy v Praze na Staroměstském náměstí v minulých letech.

zdroj: youtube.com

Zažijte svátky jara nejen v Čechách, ale i na Moravě. Navštivte velikonoční trhy v Brně, mile vás překvapí.


Velikonoční trhy na Václavském náměstí

Kdy a kde to celé propukne?

16.3.2024 – 7.4.2024

10.00 – 22.00 hod

Na co se můžete těšit?

 • řemeslné výrobky
 • ukázka lidových řemesel
 • spousta dobrého jídla
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočního jarmarku na Václaváku

Václavské Velikonoce budou probíhat v totožných termínech jako Velikonoce na Staroměstském náměstí.

Stánky budou situovány na spodní části náměstí, a jako každoročně i letos nabídnou zajímavý sortiment řemeslných výrobků – ručně malované kraslice, velikonoční zajíčky a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo – mazance, jidáše, beránky, velikonoční dekorace, svíčky, dřevěné hračky, výrobky z proutí.

Velikonoční jarmark v centru Prahy.
zdroj: trhypraha.cz

Velikonoční trhy na náměstí Míru

Kdy a kde to celé propukne?

16.3.2024 – 1.4.2024

10.00 – 19.00 hod

Na co se můžete těšit?

 • tradiční velikonoční zboží
 • rukodělné výrobky
 • pochutiny a občerstvení
 • sazenice, semínka, květiny, stromky
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočního jarmarku na Míráku

Před kostelem svaté Ludmily se i letos rozvinou nádherné velikonoční trhy, které vás uchvátí svým sortimentem i nádherným stanovým městečkem.

Těšte se na bohatý sortiment s tematikou Velikonoc a přicházejícího jara od širokého spektra řemeslníků a výtvarníků. Na výběr bude z ručně malovaných kraslic, velikonoční zajíčků a kuřátek, pomlázek či velikonočního pečiva jako jsou mazance, jidáše, beránci.

Dále si vyberete z velikonočních dekorací – svíček, vyšívaných, paličkovaných, háčkovaných, krajkových a batikovaných výrobků, dřevěných hraček a výrobků z proutí.

Ukázky lidových řemesel a také dobroty budou taktéž v zastoupení. Součástí bude i bohatý doprovodný program, který zaujme mladší i starší návštěvníky.

Na tomto trhu dále zakoupíte vše pro vaši jarní zahrádku – sazenice, květiny, stromky, semínka a mnoho dalšího užitečného zboží pro nadšené pěstitele.

Velikonoce na náměstí Míru.
zdroj: praguest.com

Co dalšího podniknout v Praze na Velikonoce?

Strávit Velikonoce v Praze znamená nejen návštěvu velikonočních slavností, ale také jejích památek a dalších zajímavých míst a akcí. Z čeho si můžete vybrat?

Velikonoční koncert 

Od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty se v kostele sv. Šimona a Judy v Praze uskuteční jedinečné hudební představení Janovy pašije Johanna Sebastiana Bacha. Máte chuť zaposlouchat se do nádherné hudby velikonočního příběhu? Koncert se koná 28. až 30. března vždy od 19.30.

Židovská Praha

Sejděte z cesty, která vede kroky všech návštěvníků hlavního města jediným směrem, a to je po hlavních turistických cílech, a nechte se okouzlit krásou židovského města, které v dobách minulých patřilo k rušnému centru metropole. 

Starý židovský hřbitov je svou monumentálností pohledem do historie, z které přechází mráz po zádech. Při své cestě nezapomeňte na prohlídku Staronové synagogy, Maiselovu synagogu, Pinkasovu synagogu. Nezapomeňte také na významnou zastávku u golema.

Synagoga v Praze.
zdroj: guide-prague.org

Vrtbovská zahrada

S jarem je zde i chuť nasát čerstvý vzduch a projít se kvetoucí přírodou, přesně to splní nádherná barokní Vrtbovská zahrada na svazích Petřína. Kromě jarní květeny vás a vaše nejmenší čeká obří voliéra s ptactvem. Můžete zde vyrazit i s večerem na komorní prohlídku či se zúčastnit jednoho z konaných koncertů.

Vrtbovská zahrada.
zdroj: tripadvisor.com

Praha je ráj pro všechny, kteří prahnou po památkách a dechu dávné doby, který zde proudí ulicemi. I letošní pražské velikonoční trhy budou důkazem toho, že zde svátky jara oslavují svědomitě a v každém koutě. 



Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X