Kam zajít o Velikonocích? Letošní program na Vysočině

Co tento rok strávit prodloužený víkend trochu jinak a vyrazit třeba na Vysočinu? Velikonoční program je tam více než bohatý.

Neznáte to tam? Nevíte, co by se tam dalo podniknout?

Nabízíme pár tipů, tak se nechte letos inspirovat, sbalte kufry a hurá za novými zážitky a dobrodružstvím.

Velikonoce v Edenu v Bystřici pod Perštějnem

Zajímavým místem na Vysočině, které nabízí bohatý kulturní velikonoční program je bezpochyby Centrum Eden v Bystřici pod Perštějnem.

Zábavu v tomto areálu, který se skládá ze tří hlavnících částí, kterými jsou Panský dvůr, Horácká vesnice a Ekopavilon, si najde každý, bez rozdílu věku.

Velikonoční program s názvem „Světové Velikonoce na Edenu“ je pro návštěvníky připraven od pátku 10. do neděle 12. dubna.

Farmářský trh v Novém Městě na Moravě

Milovní dobrého jídla a pití by si v sobotu 11. dubna od 8 do 11 hodin určitě neměli nechat ujít farmářský trh na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě.

Na trhu najdete zabijačkové speciality z Fryšavy, vejce a drůbež ze Zlatkova, masné výrobky z Třebíče, pečivo od Kejvala a Slonků, masné a mléčné výrobky z Netína, krůtí maso Zelenka, slovenské sýry a uzeniny Mipotex, rakytníkové výrobky, med a medové produkty a mnoho dalšího. S prázdnou určitě neodejdete.

Turistický okruh přes zříceniny hradů u Víru

Pokud dáváte přednost aktivnímu využití volného času, navštivte během Velikonoc tři zříceniny – Zubštejn, Aušperk, Pyšolec. Existuje jen málo míst, kde máte možnost na čtrnácti kilometrech navštívit tři zříceniny.

Tyto zříceniny spojuje jedna skutečnost, každý hrad měl totiž nějakou dobu stejného majitele, kterým byl zámožný rod pánu z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila. Vzhledem k častým stoupáním a délce trasy je výlet vhodný pro fyzicky zdatnější turisty.

Velikonoční putování po sochách Michala Olšiaka

Výlety po sochách žďárského umělce Michala Olšiaka baví především rodiny s dětmi. Plastiky z betonu můžete potkat na svých toulkách roztroušené v lesích a na lukách, na návsích, ve městech.

Některé mají reálnou podobu zvířat, jako třeba rak v Račíně nebo želva v Obyčtově, často ale narazíte na příšery, které snad ani nejde k něčemu přirovnat.

Velikonoce ve westernovém městečku u Zvole nad Pernštejnem

Šikland je komplex zábavních areálů s širokou nabídkou služeb. V největším z areálů Šiklově mlýně nalezete první westernové městečko v ČR. Příznivci motosportu a military zde najdou neméně zajímavý offroadový areál.

Od 9. do 13. dubna je pro vás a vaše děti připravený bohatý velikonoční program, o který se postará řadaanimátorů. Během tvořivých dílniček si vyrobíte velikonoční dekorace, nabarvíte si vajíčka a nebude chybět ani pletení velikonočních pomlázek.

Velikonoční program na Pernštejně

Tento nejkrásnější a nejvýznamnější moravský hrad pořádá pravidelně bohatý velikonoční program. Kromě velikonoční výzdoby prohlídkových tras čeká na návštěvníky ochutnávka tradičních velikonočních jídel, dílničky pro šikovné ruce malých i velkých.

Hrad Pernštejn najdete těsně za hranicemi Vysočiny v Jihomoravském kraji, z Bystřicka je to ovšem coby kamenem dohodil.

Velikonoční naučné putování po naučných stezkách v okolí hradu Pernštejn

Chcete-li si znásobit zážitky z návštěvy hradu Pernštejna, vřele vám doporučujeme projít si všechny tři trasy.

Při jejich rozsahu vám mohou poskytnout zábavu i na dva dny a zároveň si odnesete i mnoho poznatků jak z historie, přírodopisu, tak i jiných oblastí.

Informace o třech etapách naučných stezek naleznete na internetových stránkách mikroregionu Pernštejnsko.

Prohlídka poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře

Pro návštěvníky památkového areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je připravena komentovaná prohlídka s průvodcem.

Trasa prohlídky památkovým areálem poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře vede od hlavní západní vstupní brány, přes hřbitov do kostela sv. Jana Nepomuckého.

Trasa prohlídky může být upravena průvodcem v závislosti na počasí a dění v okolí. Délka prohlídky s průvodcem je 45 minut.

Velikonoční program na Vysočině láká každoročně řadu turistů, proto doporučujeme si svůj velikonoční pobyt včas zarezervovat. Hotel Skalský Dvůr nabízí v období Velikonoc pro návštěvníky zvýhodněný balíček ubytování včetně doprovodného programu pro děti i dospělé. Užijte si výlety po okolních památkách, relaxaci v hotelovém bazénu nebo sauně a odpočiňte si od každodenních starostí.

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Milan & Ondra

Milan & Ondra

Oba jsme fanoušci dobrého jídla a vaření nás baví. Na webu Ceskevelikonoce vás chceme inspirovat tradičními, ale i méně obvyklými recepty a vším důležitým okolo Velikonoc. Snad si i vy díky naším článkům užijete tento krásný svátek naplno! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.