Hledáte nápady na velikonoční výlet? Vyrazte na Vysočinu! Zdejší program vás nezklame!

Co tento rok strávit prodloužený víkend trochu jinak a zajet na Vysočinu?

Zdejší města a městečka lákají na bohatý velikonoční program.

Neznáte to tam? Nevíte, co by se tu dalo podniknout?

Nechte se inspirovat našimi tipy a vydejte se za novými zážitky a dobrodružstvím.

Velikonoce na Vysočině si zamilujete!

Velikonoce na Edenu v Bystřici pod Pernštejnem

Zajímavým místem na Vysočině, které nabízí bohatý velikonoční program, je bezpochyby Centrum Eden v Bystřici pod Pernštejnem.

Unikátní areál, který se skládá z několika částí, například Panského dvora či Horácké vesnice, nabízí velikonoční zábavu pro všechny věkové kategorie.

Pestrý program je pro návštěvníky připraven od Velkého pátku 29. března do Velikonoční neděle 31. března. Těšit se můžete na ukázky lidových tradic a řemesel, pestrý program pro děti, lahodné občerstvení a mnoho dalšího.

Program velikonoc v Edenu na Vysočině.
zdroj: centrumeden.cz

Velikonoční obchůzka v Telči

Milovníci folkloru by si o Velikonoční pondělí 1. dubna od 9 do 12 hodin neměli nechat ujít každoroční velikonoční obchůzku po centru města Telč.

Těšit se můžete na rozmanitá folklorní vystoupení v tradičních lidových krojích a další velikonoční zábavu. Odpoledne pak můžete strávit romantickou velikonoční procházkou po malebném centru města, které je i na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Folklorní vystoupení na náměstí v Telči.
zdroj: telc.eu

Tato perla kraje Vysočina chystá i další zajímavé akce. Navštivte též velikonoční trhy v Telči!

Velikonoce na Veselém kopci

Od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna se za Velikonocemi můžete vypravit též do Muzea v přírodě Vysočina. Areál na Veselém kopci láká na velmi zajímavý program, jehož součástí bude mimo jiné i zdobení kraslic, pletení pomlázek, folklorní vystoupení či cimbálová muzika.

Doprovodný kulturní program
29. března – koncert na harmonium ve veselokopecké kapli
30. března – obchůzka chlapců s hrkačkami a řehtačkami
31. března – vystoupení folklorního souboru
1. dubna – tradiční hra koulení vajec

Pokud chcete poznat, jak slavili svátky jara naši předci, určitě na Velikonoce na Veselém kopci zavítejte.

Ukázka lidových řemesel.
zdroj: nmvp.cz

Velikonoční pouť na zámku Žirovnice

Za velikonoční atmosférou a zábavou se o velikonoční neděli 31. března odpoledne můžete vydat též na zámek Žirovnice. Na zámeckém nádvoří bude probíhat speciální velikonoční akce, kterou budou tvořit rozmanitá divadelní a hudební vystoupení. Vše bude doplněno o jarně vyzdobený zámek, dobový velikonoční jarmark a pouť.

Plakát Velikonoc v Žirovnicích.
zdroj: vysocinawest.cz

Velikonoční prohlídka poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře

O Velikonocích se můžete vydat též na návštěvu památkového areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je dílem Jana Blažeje Santiniho. O jedinečnosti této stavby svědčí i fakt, že je součástí Seznamu světových památek UNESCO.

Kostel svatého Jana nepomuckého na Vysočině.
zdroj: vysocina.eu

Velikonoční procházka přes zříceniny hradů u Víru

Dáváte přednost aktivnímu využití vašeho volného času? Velikonoční program na Vysočině může mít mnoho podob. Navštivte během Velikonoc na Vysočině tři zdejší zříceniny – Zubštejn, Aušperk, Pyšolec.

Existuje jen málo míst, kde máte možnost na čtrnácti kilometrech navštívit hned tři hradní zříceniny. Všechny tři objekty jsou volně přístupné.

Mimochodem všechny tyto zříceniny spojuje skutečnost, že všechny tři měly kdysi po určitý čas stejného majitele – zámožný rod pánů z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila.

Velikonoční program na hradě Pernštejn

Speciální velikonoční akci si pro své návštěvníky přichystal i jeden z našich nejkrásnějších hradů. Kromě velikonoční výzdoby prohlídkových tras čekají od Zeleného čtvrtka 28. března do Velikonočního pondělí 1. dubna na návštěvníky též velikonoční dílničky a hry.

Hrad Pernštejn se nachází těsně za hranicemi Vysočiny v Jihomoravském kraji, z Bystřicka je to sem ovšem coby kamenem dohodil.

Hrad Pernštejn.
zdroj: regiontourist.cz

Pernštejn není jediným středověkým hradem, který láká na velikonoční program. Vydejte se i na Velikonoce na Křivoklátě.

Velikonoční putování po sochách Michala Olšiaka

Další rodinný velikonoční výlet může být po sochách výtvarníka Michala Olšiaka. Jeho betonové plastiky v životní i nadživotní velikosti můžete potkat na svých toulkách roztroušené v lesích, na lukách, na návsích i ve městech.

Nejvíce soch se nachází v okolí Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě. Zatímco některé sochy mají reálnou podobu zvířat, jako třeba rak, želva, hroši, kůň či jelen, jiné mají podobu nadpřirozených bytostí či příšer, jako je hejkal, hamroň, mamlas či drak.

Velikonoční program na Vysočině láká každoročně řadu turistů, proto je vhodné si svůj velikonoční pobyt včas zarezervovat. Hotel Skalský Dvůr nabízí v období Velikonoc pro návštěvníky zvýhodněný balíček ubytování včetně doprovodného programu pro děti i dospělé. Užijte si výlety po okolních památkách, relaxaci v hotelovém bazénu nebo sauně a odpočiňte si od každodenních starostí.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X