Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Kouřimi? Program a důležité informace na jednom místě

Máte náladu na jarní procházku ve městě založeném údajně bratrem praotce Čecha?  

Pak vyrazte na velikonoční trhy v Kouřimi. 

Čeká na vás skvělá zábava, hudba i občerstvení.

Kouřimské Velikonoce vás nezklamou!

Velikonoční trhy na Mírovém náměstí

Kdy a kde to celé propukne?

25. 3. 2023

08.00 – 16.00 hod

Na co vše se můžete těšit?

  • prodejní stánky s velikonočním sortimentem
  • široká nabídka občerstvení
  • ukázky řemesel
  • živá hudba
  • zábavní program pro děti
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program kouřimského velikonočního jarmarku

Velikonoční trhy v Kouřimi se budou konat v pátek 25. března na centrálním Mírovém náměstí. Na malé i velké návštěvníky tu budou čekat nejen stánky s rozmanitým velikonočním zbožím, včetně řemeslných výrobků či farmářských potravin, ale také doprovodný zábavní program.

Za příznivého počasí se o hudební kulisu postarají Tomáš Fürbacher, Flašinetář a Veterán. Poslech hudby si budete moci zpříjemnit širokou nabídkou chutného občerstvení. Pro děti budou připraveny rozmanité atrakce.

Velikonoční výzdoba na náměstí v Kouřimi.
zdroj:kolinsky.denik.cz

Co dalšího podniknout v Kouřimi na Velikonoce?

Kouřim je město s velmi bohatou historií, která je zde patrná téměř na každém kroku. I z tohoto důvodu se tak vyplatí projít si alespoň historické centrum. Co vše tu během vaší velikonoční návštěvy můžete obdivovat?

Mírové náměstí

Náměstí, na němž se velikonoční trhy Kouřim odehrávají, má dodnes stejnou velikost, jako mělo v době středověku. Celé náměstí je lemováno měšťanskými domy středověkého původu, pod náměstím se nachází komplex podzemních chodeb. Ve středu náměstí se nachází Mariánská kašna a obří pamětní kámen Prokopa Velikého.

Jednou z dominant města je rovněž gotický kostel svatého Štěpána ze 14. století. Nedaleko něj byla v době renesance postavena samostatná zvonice. Naproti zvonici se nachází goticko-renesanční budova bývalé radnice, ve které dnes sídlí Muzeum Kouřimska.

Pohled na město z výšky.
zdroj: nebeske.cz

Lechův kámen a astronomický střed Evropy

Na okraji města se na kopci nachází malá skála známá jako Lechův kámen. Jak již název značí, jedná se o kámen spojovaný se zakladatelem Kouřimi knížetem Lechem, bratrem praotce Čecha, který se zde na nějaký čas usadil. Nedaleko tohoto kamene se nachází tak zvaný astronomický střed Evropy neboli průsečík 50. rovnoběžky severní šířky a 15. poledníku východní délky.

Velikonoční program si samozřejmě připravila i nedaleká Kutná Hora. Zajeďte se podívat na kutnohorské velikonoční trhy, odehrávají se v působivém prostředí Vlašského dvora.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X