Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Kutné Hoře? Program a důležité informace na jednom místě

Máte náladu na jarní procházku v jednom z nejkrásnějších měst nejen Středočeského kraje?  

Velikonoční trhy v Kutné Hoře chystají bohatý program. 

Čeká na vás skvělá zábava, hudba i gastronomie.

Kutnohorské Velikonoce vás nezklamou!

Velikonoční trhy v České spořitelně

Kdy a kde to celé propukne?

19.3.2024

15.00 – 17.00 hod

Na co vše se můžete těšit?

 • prodejní stánky s velikonočním sortimentem
 • velikonoční tvořivá dílnička
 • široká nabídka občerstvení
 • zábavní program
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program kutnohorského velikonočního jarmarku

Základní škola Kamenná stezka ve spolupráci s Českou spořitelnou připravila na úterý 19. března originální velikonoční trhy v Kutné hoře v prostorách pobočky banky ve Štefánikově ulici 52/20. Těšit se můžete na rozmanité velikonoční dekorace i chutné občerstvení a tvořivou dílnu.

Pozvánka na velikonoční jarmark ve spořitelně.
zdroj: zsks.kutnahora.cz

Velikonoční jarmark ve Vlašském dvoře

Kdy a kde to celé propukne?

20.3.2024

10.00 – 17.00 hod

Na co vše se můžete těšit?

 • prodejní stánky s velikonočním a jarním sortimentem
 • kreativní tvořivé dílny
 • chutné občerstvení
 • bohatý doprovodný program
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Velikonoc v Kutné Hoře

Velikonoční slavnosti na nádvoří Vlašského dvora představují skvělou příležitost, jak nasát tu pravou jarní atmosféru. Velikonoční jarmark v Kutné hoře se tu uskuteční 20. března.

Kromě množství stánků s bohatou nabídkou velikonočních dekorací a rozmanitých řemeslných výrobků, se můžete těšit též chutné občerstvení a nápoje. Nejen rodiny s dětmi ocení kreativní velikonoční dílny, které budou zaměřeny na malé i velké návštěvníky.

Výtvarné dílničky na jarmarku ve Vlašském dvoře.
zdroj: kutnahora.cz

Samozřejmostí bude i doprovodný kulturní program, který budou tvořit nejen vystoupení místních dětí, ale také hudební skupina Valchaři.

Tato velikonoční akce v Kutné Hoře je zároveň oslavou příchodu jara, a v odpoledních hodinách tak proběhnou i tradiční lidové zvyky, jako je vynášení Morany nebo odemykání brány jara.

To, jak vypadalo vítání jara a kutnohorské velikonoční trhy v minulých letech, můžete zhlédnout prostřednictvím následujícího videa.

zdroj: youtube.com

Velikonoce na zámku Kačina

Kdy a kde to celé propukne?

25.3.2024 – 1.4.2024

9.00 – 17.00 hod

Na co se můžete těšit?

 • velikonočně vyzdobený zámek
 • ukázky lidových řemesel a zvyků
 • výstava velikonočních symbolů
 • zábavní program pro rodiny s dětmi
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočních slavností na Kačině

V těsném sousedství Kutné Hory se nachází zámek Kačina, který si pro své návštěvníky připravil velmi zajímavý velikonoční program. Ten bude probíhat na nádvoří zámku, v jeho interiérech i okolním zámeckém parku nejen od pondělí 25. března až do Velikonočního pondělí 1. dubna.

Těšit se můžete nejen na speciální velikonoční prohlídky zámku, ale pro rodiny s dětmi bude připravena i zábavná velikonoční hra, během které budou v zámeckém parku hledat obří velikonoční vajíčka. V zámecké cukrárně na vás bude čekat mnoho lahodných pochoutek.

Velikonoční výzdoba na zámku Kačina.
zdroj.nzm.cz

Pokud vás zajímá, jak Velikonoce na Kačině vypadají, podívejte se na video z minulých let.

zdroj:youtube.com

Co dalšího podniknout v Kutné hoře na Velikonoce?

Kutnou Horu dobře znají zejména milovníci historie a architektury. Kutnohorská městská památková rezervace je jednou z památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Co vše tu během vaší velikonoční návštěvy můžete obdivovat?

Chrám svaté Barbory

Nejcennější a nejnavštěvovanější památkou je pravděpodobně Chrám svaté Barbory, který je považován za jeden ze skvostů gotiky. Jeho stavba započala v 80. letech 14. století. Monumentální pětilodní katedrála má majestátní exteriér i interiér.

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře.
zdroj:chramsvatebarbory.cz

Jezuitská kolej

Vedle chrámu se nachází další z významných památek města, barokní Jezuitská kolej. Byla postavena na přelomu 17. a 18. století podle návrhu italského architekta Giovanniho Domenica Orsiho. Ten je mimo jiné autorem honosného teologického sálu Strahovské knihovny nebo Kolowratského paláce v Praze.

Vlašský dvůr

Rovněž místo, kde se velikonoční jarmark Kutná Hora odehrává, patří k cenným městským pamětihodnostem. Komplex budov původně sloužil jako kutnohorská mincovna, kde se ve 14. století razily stříbrné pražské groše. Dnešní podoba Vlašského dvoru v sobě mísí zejména prvky gotiky a renesance.

Kostnice Sedlec

Pěšky se dá z centra Kutné Hory snadno dojít do původní obce Sedlec, kde se nachází jedna z nejpozoruhodnějších památek celé České republiky – Kostnice Sedlec. Jedná se o podzemní kapli pod kostelem Všech svatých, který byl ve středověku součástí cisterciáckého kláštera sousední Sedlce. Interiér s výzdobou z lidských kostí byl vytvořen podle návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho v 18. století.

Velikonoční program si připravila i mnohá lázeňská města. Zajeďte se podívat na nedaleké velikonoční trhy v Poděbradech, nezklamou vás.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X