Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Poděbradech? Program a důležité informace na jednom místě

Lázeňská města mají specifickou atmosféru během celého roku.

V jarním období jsou ale možná ještě kouzelnější.

Velikonoční trhy v Poděbradech potěší všechny vaše smysly.

Přijďte se pobavit i připomenout staré lidové tradice a zvyky.

Co všechno tu na vás bude čekat?

Velikonoční trhy na Jiřího náměstí

Kdy a kde to celé propukne?

29.3.2024 – 31.3.2024

10.00 – 18.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s velikonočními dekoracemi a zbožím
  • ukázky lidových řemesel
  • pletení pomlázek
  • malý zvěřinec pro děti
  • tradiční pochoutky
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Velikonoc v Poděbradech

Velikonoční trhy v Poděbradech se budou konat tradičně na Jiřího náměstí nedaleko Lázeňského parku od Velkého pátku 29. března do Velikonoční neděle 31. března.

Působivé historické kulisy zde doprovodí „promenáda“ velikonočních stánků, které budou nabízet především jarní a velikonoční dekorace, řemeslné výrobky a občerstvení.

Pro děti budou přichystány kreativní dílničky, kde se něco nového naučí. Kromě toho si budete moci uplést vlastní velikonoční pomlázku nebo přinést stužku či kraslici a ozdobit s ní tradiční Městský velikonoční strom.

Program poděbradských Velikonoc.
zdroj: ipodebrady.cz

Co dalšího podniknout v Poděbradech na Velikonoce?

Chystáte se strávit velikonoční svátky v Poděbradech? Toto město nesoucí jméno po husitském králi Jiřím z Poděbrad, který se zasloužil o jeho velký rozvoj, přímo láká k jarní procházce po svém centru a lázeňské kolonádě.

Jiřího náměstí

Na náměstí, kde se velikonoční trhy Poděbrady konají, a v blízkém okolí, se nachází hned několik památek, které stojí za vidění. Dominantou je zejména poděbradský zámek.

Zámek Poděbrady, jehož dnešní barokní podoba pochází z přestavby v 18. století, býval původně vodní hrad, který si zde nechal postavit Přemysl Otakar II. Na náměstí se nachází též majestátní jezdecká socha Jiřího z Poděbrad od Bohuslava Schnircha a Mariánský sloup.

Lázeňská kolonáda v Poděbradech.
zdroj: lazne-podebrady.cz

Lázeňská kolonáda Poděbrady

Pokud bude chtít procházkou pokračovat dále, přímo z náměstí vede lázeňská promenáda do nedalekého parku, v jehož centru stojí působivá Libenského kolonáda. Při procházce v parku narazíte kromě léčivých pramenů na množství soch nebo slavné Poděbradské květinové hodiny.

Zdymadlo a vodní elektrárna

Milovníci technických památek by svou velikonoční procházku měli zcela jistě nasměrovat k Labi. Již sto let zde stojí monumentální vodní dílo se zdymadlem, hydroelektrárnou a plavební komorou. Celá stavba je postavena v neoklasicistním stylu.

Dalším lázeňským městem, které si pro své návštěvníky připravilo zajímavý jarní program, jsou i Karlovy Vary. Karlovarské velikonoční trhy si zamilujete.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X