Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Mariánských Lázních? Program a důležité informace na jednom místě

Chystáte se na jarní relaxační pobyt do slavného lázeňského trojúhelníku?

Velikonoční trhy v Mariánských Lázních lákají na staré lidové zvyky i zábavu.

Hudba a gastronomické pochoutky v jedinečných kulisách.

Přijeďte nasát tu pravou jarní atmosféru.

Co všechno tu na vás bude čekat?

Marjánkovské jarnění

Kdy a kde to celé propukne?

9. 4. 2023

13.00 – 17.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • folklorní vystoupení spolku Marjánek
  • velikonoční zboží
  • ukázky lidových tradic a řemesel
  • workshopy pro děti
  • tradiční velikonoční a masopustní pokrmy
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Velikonoc v Mariánských Lázních

Velikonoční trhy v Mariánských Lázních budou součástí tradičního Marjánkovského jarnění, které se bude konat na velikonoční neděli 9. dubna v Lesním mlýnu.

Pro malé i velké návštěvníky je připraven zajímavý kulturní program, jehož vrcholem bude vystoupení folklorního souboru Marjánek. Celé odpoledne bude probíhat v duchu masopustních a velikonočních tradic, včetně masopustní obchůzky či hledání velikonočních vajíček.

Samozřejmostí budou též kreativní dětské dílničky a pestrá nabídka sladkých i slaných pokrmů, které jsou s Masopustem a Velikonocemi spojovány.

Jak vypadalo Marjánkovské jarnění v uplynulých letech?  Podívejte se na video.

zdroj: youtube.com

Co dalšího podniknout v Mariánských Lázních na Velikonoce?

Jarní měsíce jsou jednou z nejlepších příležitostí, kdy Mariánské Lázně navštívit. Můžete si během nich naplno užít procházku po zdejší lázeňské kolonádě a dalších zajímavých místech. Čím vás toto malebné město, v němž Johann Wolfgang Goethe poznal svou Ulriku, okouzlí?

Goethovo náměstí

Uprostřed náměstí pojmenovaném po slavném německém básníkovi stojí majestátní kostel Nanebevzetí Panny Marie postavený v neobvyklém novobyzantském stylu. V domě na náměstí, kde Goethe pobýval, se dnes nachází městské muzeum. Uvnitř náměstí je park s několika sochami.

Lázeňská kolonáda Mariánské lázně

Naproti náměstí se nachází rozsáhlý lázeňský park s nejvýznamnějšími stavbami města. K unikátům Mariánských Lázní patří především Zpívající fontána, která má ve svém repertoáru desítky slavných skladeb různých žánrů. Vedle fontány se nachází působivá Kolonáda Maxima Gorkého, která společně s pavilonem Křížového pramene a kolonádou Rudolfova a Karolinina pramene tvoří hlavní lázeňskou promenádu Mariánských Lázní.

Kolonáda v Mariánských Lázních.
zdroj: marianske-lazne.info

Park Boheminium

Rádi jezdíte po českých hradech, zámcích či rozhlednách? V tom případě si nenechte ujít návštěvu naučně-poznávacího parku v Mariánských Lázních, ve kterém můžete zblízka obdivovat do detailu propracované zmenšeniny sedmdesáti pěti významných českých památek.

Když už budete v Mariánských Lázních, vydejte se i do nedalekých Karlových Varů. Karlovarské velikonoční trhy trvají od Škaredé středy do Velikonočního pondělí.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X