Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Třeboni? Program a důležité informace na jednom místě

Třeboň je historickým skvostem, lázněmi i rájem rybářů.

Přijeďte toto malebné město v jižních Čechách blíže poznat během letošních svátků jara. 

Velikonoční trhy v Třeboni lákají na lidové tradice i zajímavý program.

Třeboňské Velikonoce si zamilujete!

Velikonoční trhy na Masarykově náměstí

Kdy a kde to celé propukne?

30.3.2024

9.00 – 17.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s jarním a velikonočním zbožím
  • ukázky lidových řemesel a tradic
  • velikonoční gastrospeciality
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program třeboňského velikonočního jarmarku

Nemůžete se dočkat té pravé jarní atmosféry a příchodu Velikonoc? Velikonoční trhy v Třeboni splní vše, co od nich čekáte. Jarmark každoročně nabízí množství prodejních stánků s rozmanitými jarními a velikonočními dekoracemi, vajíčky i chutným sladkým a slaným občerstvením.

Plakát třeboňských Velikonoc.
zdroj: itrebon.cz

Velikonoční Třeboň láká i na řadu dalších akcí, které se konají na zámku i dalších místech po celém městě. Na zámku Třeboň se 6.dubna otevírá každoroční květinová výstava Amarylis, otevřena je i Schwarzenberská hrobka .

Velikonoční jarmark v Třeboni.
zdroj: trebonsko.cz

Co dalšího podniknout v Třeboni na Velikonoce?

Město ležící mezi našimi dvěma nejznámějšími rybníky nabízí kromě třeboňských velikonočních trhů i mnoho dalších důvodů, proč ho s příchodem jara navštívit. Co vše můžete v jeho malebném historickém centru obdivovat?

Masarykovo náměstí

Náměstí v centru města, kde se velikonoční trhy Třeboň konají, mnozí považují za jedno z nejkrásnějších v celé republice. Je lemováno historickými domy s podloubími, k nejznámějším patří hotely Bílý koníček a Zlatá hvězda nebo dům slavného rybníkáře Josefa Štěpánka Netolického. K dalším dominantám náměstí patří budova staré radnice s věží a barokní mariánský sloup.

Třeboňský zámek.
zdroj: kampocesku.cz

Zámek Třeboň

Na Masarykovo náměstí plynule navazuj komplex třeboňského zámku. Původní hrad nechal rod Rožmberků v polovině 16. století přestavit na renesanční zámek. Současná podoba je obohacena o některé barokní úpravy, které proběhly pod taktovkou dalšího významného roku Schwarzenbergů.

Schwarzenberská hrobka

Pěšky můžete z centra Třeboně snadno dojít i k další slavné místní památce – Schwarzenberské hrobce. Ta byla postavena v poslední třetině 19. století v novogotickém stylu. V interiéru jsou uloženy ostatky dvaceti šesti členů tohoto významného šlechtického rodu.

Mnoho jihočeských měst se během Velikonoc halí do jarních barev a veselé nálady. Navštivte rovněž velikonoční trhy v Českých Budějovicích a přesvědčte se o tom!

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X