Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Jindřichově Hradci? Program a důležité informace na jednom místě

Jižní Čechy jsou velmi malebným místem naší republiky.

Plánujete sem vyrazit na jarní výlet?

V tom případě si nenechte ujít velikonoční trhy v Jindřichově Hradci.

Čeká tu na vás pestrý a zajímavý program.

Pojďme se podívat, na co se můžete těšit!

Velikonoční trhy na náměstí Míru

Kdy a kde to celé propukne?

23.3.2024

10.00 – 16.00 hod

Na co se můžete těšit? 

  • stánky s velikonočním zbožím
  • průvod městem
  • velikonoční dílny
  • divadelní představení v kapli Nanebevzetí Panny Marie
  • cimbálová muzika
  • doprovodný program

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Velikonoční program na zámku

V pátek 29. března začnou v Jindřichově Hradci Velikonoce prohlídkami místního zámku bez průvodce, díky čemu si mohou návštěvníci projít zámek vlastním tempem. Na prvním patře zámku se můžete těšit na květinové aranžmá floristy Slávka Rabušice a jeho přátel.

Malé děti se mohou na zámku zabavit připravenou hrou na hledání ukrytých vajíček, které budou schovány na různých místech po celé prohlídkové trase. Za správné vyluštění tajenky, která bude součástí hry, děti získají sladkou odměnu.

Návštěvníci zámku se mohou těšit také na Bílou paní, která bude rozdávat sladkou kaši zdarma, a to s pomocí kuchaře, kuchtiček a také stráží v historických kostýmech. To vše díky spolupráci s divadelní a šermířskou skupinou Jindřich.

Prohlídky v tomto stylu budou probíhat po celou dobu velikonočních svátků, včetně Velikonočního pondělí v čase 10:00–12:00 a 13:00–16:00.


Program jindřichohradeckého velikonočního jarmarku

Každoroční oblíbená akce zvaná Velikonoční veselice bude letos doplněna i o vlastní velikonoční trhy v Jindřichově Hradci, které budou probíhat na náměstí Míru, kde bude umístěn též strom Kraslicovník.

Těšit se můžete na stánky s bohatou nabídkou výrobků s velikonoční tematikou. Chybět nebude ani občerstvení všeho druhu a ukázky lidových řemesel.

Ke skvělé atmosféře přispěje pestrý doprovodný program, plný hudebních i divadelních vystoupení, který potěší malé i velké návštěvníky. Na děti i dospělé bude v minoritském klášteře čekat též řada velikonočních dílniček.

Kraslicovník v Jindřichově Hradci
zdroj: jindrichohradecky.denik.cz

Další jihočeské město, ve kterém můžete navštívit velikonoční jarmark jsou Dačice. Přečtěte si článek, ve kterém se dozvíte detailní program dačických velikonočních trhů.

Co dalšího podniknout v Jindřichově Hradci na Velikonoce?

Město Jindřichův Hradec dobře znají nejen rybáři, ale také milovníci architektury a historie. Co vše zde během vaší velikonoční návštěvy můžete obdivovat?

Zámek Jindřichův Hradec

Nejcennější a nejnavštěvovanější památkou je zdejší zámek, který je považován za jeden z architektonických skvostů, který v sobě jedinečným způsobem kombinuje prvky gotiky, renesance a baroka. Na jeho přestavbě v 16. století podíleli významní umělci z Itálie.

Nádvoří zámku v Jindřichově Hradci.
zdroj: zamek-jindrichuvhradec.cz

Muzeum fotografie

Pokud máte rádi fotografii, určitě navštivte toto muzeum, které nabízí expozice od historických daguerrotypií až po moderní fotografii. Nachází se vedle Městské vyhlídkové věže.

Městská vyhlídková věž

Z této věže uvidíte celý Jindřichův Hradec i daleké okolí. Věž sahá do výšky 68 metrů a od vrcholu vás dělí 153 schodů. U této jindřichohradecké památky se nachází 15. poledník východní délky. Věž i minoritský klášter jsou součástí Muzea Jindřichohradecka.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X