Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Dobříši? Program a důležité informace na jednom místě!

Zajímá vás, jaké budou letošní velikonoční trhy v Dobříši?

Pak čtěte dál!

Dozvíte se, kde a kdy se tato velká událost koná a jako bonus pro vás máme další skvělé tipy na výlety v Dobříši a okolí.

Náměstí Komenského

Vydejte se na tradiční regionální trhy s velikonoční tématikou. Bude to stát za to!

Kdy a kde to celé propukne?

23. 3. 2024

8:00 – 12:00

Na co vše se můžete těšit?

  • tradiční regionální trhy s velikonoční tématikou

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Co dalšího podniknout v Dobříši na Velikonoce?

Zámek Dobříš

Zámek Dobříš je fascinujícím místem, které je celoročně otevřené pro veřejnost. Jeho bohatá historie sahá do 18. století, kdy byl přestavěn z původního barokního sídla na rokokový zámek. Majitelé z rodu Mansfeldových spojili svůj osud s rodem Colloredo v roce 1771, a od té doby zámek patřil rodině Colloredo-Mannsfeld až do roku 1942, kdy byl vyvlastněn. Po roce 1998 se vrátil zpět do majetku této rodiny a začaly rozsáhlé rekonstrukce a obnovy. Dnes můžete navštívit novou zámeckou expozici, která zachycuje dějiny Colloredo-Mannsfeldů, a procházet se francouzským parkem s oranžérií, obnovovaným od roku 2018. Zámek nabízí i možnost ubytování, svatební obřady a prostor pro společenské akce. Pro milovníky přírody je zde anglický park s oborou, který je otevřen zdarma většinu roku.

Zámek v Dobříši.
www.zamekdobris.cz

Naučná stezka Karla Čapka

Naučná stezka Karla Čapka je průvodcem krajinou mezi Starou Hutí a údolím říčky Kocáby. Začíná u Památníku Karla Čapka, kde spisovatel strávil své poslední roky. Stezka se věnuje také historii místní hutní výroby a trampingu. Je označena oranžovými piktogramy psa Dášeňky a obsahuje tři okruhy s úkoly pro děti. Je vhodná pro pěší turisty, ale po dešti může být trochu náročná.

Budova na stezce Karla Čapka.
www.stezky.info

Rozhledna Studený vrch

Rozhledna Studený vrch, známá také jako Baba, je kamenná věž v Brdech, postavená v roce 1940. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce s nadmořskou výškou 660 metrů. Původně sloužila k zemskému měření a dnes je přeměněna na rozhlednu, poskytující úchvatný výhled do okolní krajiny. Navzdory své skromné výšce nad stromy poskytuje nádherný výhled na Křivoklátskou vrchovinu, České středohoří, Písecké hory a další. Vstup na vyhlídkový ochoz vyžaduje zdolání 81 schodů, ale zážitek z panoramatu stojí za to.

Kamenná rozhledna v Brdech.
www.brdyapodbrdsko.cz

Raději byste strávili svátky jara ve velkoměstě? Pak zamiřte do hlavního města. Velikonoční trhy v Praze se konají hned na několika místech a my vám řekneme kde!


Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X