Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Hronově? Program a důležité informace na jednom místě

Chystáte se s příchodem jara do Náchoda nebo do Adršpachu?

Pak se určitě zastavte v městečku, které je známé především jako rodiště spisovatele Aloise Jiráska.

Velikonoční trhy v Hronově nabízejí zábavu i zajímavý program.

Co vše během jejich návštěvy můžete zažít?

Velikonoční trhy na náměstí Čs. armády

Kdy a kde to celé propukne?

17.3.2024

9.00 – 16.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • pestrý sortiment velikonočního zboží
  • chutné občerstvení
  • rozmanitá kulturní vystoupení
  • velikonoční dílničky
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program hronovského velikonočního jarmarku

Tradiční velikonoční jarmark v Hronově se budou konat v neděli 17. března na náměstí Čs. armády a ve zdejším Sálu Josefa Čapka. Kromě prodejních stánků se můžete těšit i na zajímavý doprovodný program, zaměřený především na malé návštěvníky.

Vystoupí místní pěvecké a taneční kroužky, kapela Ježkovy Voči a na balkoně Sálu Josefa Čapka bude probíhat velikonoční tvoření.

Ve venkovních i vnitřních stáncích bude k zakoupení pestrý sortiment zboží s velikonoční tematikou, například velikonoční dekorace, keramika či šperky. Chybět samozřejmě nebude ani výborné občerstvení.

Velikonoční jarmark v Sále Josefa Čapka.
zdroj: kulturahronov.cz

Program velikonočních trhů Hronov


Co dalšího podniknout v Hronově na Velikonoce?

Pokud se rozhodnete toto městečko nedaleko Náchoda navštívit, nabídne vám kromě velikonočního jarmarku i možnost příjemné jarní procházky po svém centru.

Rodný dům Aloise Jiráska

Být v Hronově a nenavštívit rodný dům jednoho z našich nejvýznamnějších autorů historické literatury téměř nejde. Roubené stavení se navíc nachází nedaleko náměstí, kde se velikonoční zábava koná. Původní sad, který k domu náležel, byl přeměněn na park, kde si můžete odpočinout uprostřed jarní přírody a ochutnat místní léčivé prameny, které tu vyvěrají.

Rodný domek spisovatele Jiráska v Hronově.
zdroj: hkregion.cz

Jiráskovo divadlo

Na náměstí Československé armády, kde se velikonoční trhy v Hronově konají, se nachází majestátní neoklasicistní budova Jiráskova divadla. Položení základního kamene se roku 1928 spisovatel sám účastnil, slavnostního otevření v létě roku 1930 se ale bohužel již nedožil. K budově byl později přistavěn multifunkční sál, který nese jméno spisovatele Josefa Čapka, který se ve městě rovněž narodil.

Kostel všech svatých

Nejstarší stavbou, kterou dnes můžete v Hronově vidět, je kostel Všech svatých. Původní gotický kostel byl během požáru za třicetileté války téměř celý zničen. Následující přestavba proběhla již v barokním stylu.

Když už budete ve východních Čechách, určitě se vyplatí navštívit i Hradec Králové. Velikonoční trhy v Hradci Králové vás nezklamou.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X