Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Litoměřicích? Program a důležité informace na jednom místě!

Připravte se na nezapomenutelný zážitek!

Velikonoční trhy v Litoměřicích se blíží a s nimi i spousta radosti a zábavy.

Chcete vědět, co všechno letošní jarmark nabídne?

Máme pro vás veškeré informace o programu a mnohem více!

Velikonoční trhy na Hradu Litoměřice

Kdy a kde to celé propukne?

23.3.2024

10.00 – 16.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • originální velikonoční dárky a dekorace
  • velikonoční pochoutky
  • kulturní program
  • živá zvířátka
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program litoměřického velikonočního jarmarku

V sobotu 23. března se na hradě a hradním nádvoří koná Velikonoční jarmark řemesel a dovedností. Přijďte si vybrat z originálních velikonočních dárků a dekorací, vychutnejte si některou z velikonočních pochoutek Hotelové školy „U Jelena“ či ochutnejte výbornou klobásku nebo svařené víno. Kromě ručně vyráběných dekorací budete mít možnost si užít kulturní program, který připravili učitelé a žáci ZUŠ Litoměřice a taneční škola DMC Revolution.

Pro děti budou připravena živá zvířata, malování kraslic a vyrábění svíček z včelího vosku. A samozřejmě nebude chybět ani pohádka, kterou předvede Sváťovo divadlo.

Paní ve velikonočním stánku v Litoměřicích.
www.kudyznudy.cz

Co dalšího podniknout v Litoměřicích na Velikonoce?

Velikonoční trhy nejsou jedinou atrakcí, kterou byste si v tomto krásném městě při jeho návštěvě neměli nechat ujít.

Galerie loutek

Galerie loutek se nachází v Jezuitské hvězdárně v Litoměřicích a představuje pohádkový svět s kolekcí kolem stovky loutek. V expozici jsou i historické loutky staré přes sto let od Františka Pešána. Některé jsou k prodeji. Děti si mohou loutky prohlédnout a hrát si s nimi.

Kostel svaté Ludmily

Barokní kostel z let 1634–37, postavený J. Kochem z Ústí nad Labem, je typický svou jednoduchou stavbou. Hlavní oltář, s obrazem mučednické smrti svaté Ludmily z roku 1655 od T. Pocka, a boční oltáře svatého Antonína Paduánského a svatého Františka z Assisi z roku 1699, jsou významné umělecké klenoty. Další boční oltáře zahrnují svatého Josefa, Panny Marie a svaté Markéty Alacoque. Varhany z roku 1877, vytvořené varhanářem Karlem Eisenhutem, jsou další památkou této sakrální stavby. Vedle kostela se nachází bývalý klášter kapucínů z let 1647–48.

Také velikonoční trhy v Úštěku, malebném městečku nedaleko Litoměřic, chystají dokonalou podívanou, zábavu i typický sortiment. Na co vše se můžete těšit?

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X