Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Novém Bydžově? Program a důležité informace na jednom místě!

Zajímá vás, jaké budou letos velikonoční trhy v Novém Bydžově?

Kdy a kde se vše odehraje?

A na jaký program se můžete těšit?

Pak čtěte dál. Máme pro vás veškeré info!

Jiráskovo divadlo

Doražte na letošní velikonoční jarmark do Jiráskova divadla, kde vás čeká spoustu řemeslných stánků s jarní tématikou a výborným občerstvením. Nebude chybět ani doprovodný kulturní program!

Kdy a kde to celé propukne?

24. 3. 2024

09:00 – 16:00

Na co vše se můžete těšit?

  • řemeslné stánky s jarní tématikou
  • doprovodný kulturní program

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Co dalšího podniknout v Novém Bydžově na Velikonoce?

Pokud se na Velikonoce chystáte do Nového Bydžova, máme pro vás několik dalších tipů, jak svůj výlet udělat nezapomenutelným. Samozřejmě, že trhy minout nesmíte, ale nezapomeňte ani na další okouzlující místa, která by vás možná nenapadla. 

Historické centrum města

V Novém Bydžově je mnoho zajímavých památek k prozkoumání, mezi které patří například:

  1. Děkanský kostel sv. Vavřince: Gotická trojlodní stavba z počátku 14. století, původně zasvěcená Matce Boží. V kostele můžete obdivovat reliéfy hlavy Krista a královského Iva, barokní sakristii a raně barokní portálový hlavní oltář.
  2. Starý židovský hřbitov: Založený v roce 1520, tento hřbitov je domovem více než 1480 náhrobků. Zde najdete náhrobky datované až do roku 1577 s plastickými hebrejskými nápisy a symboly.
  3. Mariánský morový sloup: Postaven v roce 1716 po morové nákaze, tento sloup zobrazuje Pannu Marii Neposkvrněného početí a další světce, jako je sv. Rochus a sv. František Xaverský.
  4. Kostel sv. Jakuba Většího na Metličanech: Původně raně gotický kostel z konce 13. století, dnes přestavěný v barokním stylu, poskytuje pohled na architektonickou evoluci města.
  5. Radnice: Novogotická stavba z 19. století, domov městské radnice, která hostí velkou zasedací síň s novogotickým nábytkem a bustami významných osobností.
Radnice v Novém Bydžově.
www.kudyznudy.cz

Rozhledna Kosice

Kousek od Nového Bydžova se nachází rozhledna Kosice, která byla postavena v roce 2017. Tato osmimetrová dřevěná rozhledna stojí na uměle vytvořeném kopci, který vznikl z materiálu vybagrovaného z nedalekého rybníka. Celkový průměr základny rozhledny činí přibližně 6 metrů.

Hlavním lákadlem rozhledny je kruhový výhled z kryté plošiny, která se nachází ve výšce necelých 5 metrů. Z této výšky lze obdivovat vrcholky Železných hor. Dále je z rozhledny možné spatřit páru z chladících věží elektrárny Chvaletice, na severním obzoru jsou viditelné Krkonoše, zatímco na východním horizontu se tyčí Orlické hory. Na západní straně lze pozorovat vojenský radar u obce Nepolisy.

Dřevěná rozhledna Kosice.
www.kudyznudy.cz

Jaro letos zavítá také do Hradce Králové a rozprostře v něm velikonoční akce hned na dvou místech!
Nač se můžete těšit a kam se vypravit? Máme pro vás veškeré info o velikonočních trzích v Hradci Králové!


Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X