Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Nymburce? Program a důležité informace na jednom místě

Co spojuje basketbal a knížky Bohumila Hrabala?

Malebné město na Labi – Nymburk.

Vydat se sem nicméně můžete i za příjemnou jarní atmosférou.

Velikonoční trhy v Nymburce chystají skvělý jarmark i doprovodný program. 

Co vše během jejich návštěvy můžete zažít?

Velikonoční trhy na sídlišti

Kdy a kde to celé propukne?

26.3.2024

15.00 – 18.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • prodej velikonočního zboží a dekorací
  • výborné občerstvení
  • velikonoční dílničky
  • vystoupení místních dětí
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program nymburského velikonočního jarmarku

Tradiční velikonoční trhy v Nymburce se budou konat ve úterý 26. března před Základní školou Letců R.A.F. na nymburském sídlišti. I z tohoto důvodu tak této akci místní neřeknou jinak než sídlištní velikonoční jarmark Nymburk.

Nymburský velikonoční jarmark.
zdroj: zs-raf.cz

Návštěvníci se mohou těšit na stánky s velikonočními dekoracemi, které vyrobili místní žáci, velikonoční řemeslné dílničky i lahodné občerstvení všeho druhu. Doprovodný kulturní program bude tvořen hudebními, tanečními i divadelními vystoupeními dětí.

Pozvánka na velikonoční trhy v nymburské škole.
zdroj: zs-raf.cz

Co dalšího podniknout v Nymburce na Velikonoce?

Pokud se toto krásné město v době velikonočních svátků rozhodnete navštívit, nabízí vám kromě velikonočních trhů Nymburk i možnost romantické procházky po svém historickém centru. Co vše tu můžete obdivovat?

Městské hradby

Jedním ze symbolů Nymburka jsou zcela jistě jeho cihlové hradby, které původně chránily celé město, které ve 13. století založil král Přemysl Otakar II. Původní hradby se dochovaly jen na několika místech, na počátku 20. století byla ale jejich část u starého děkanství zrekonstruována, a právě tyto hradby dnes návštěvníci obdivují nejvíce.

Pohled na nymburské městské hradby.
zdroj:kampocesku.cz

Kostel svatého Jiljí

Další středověkou památkou je gotický cihlový kostel svatého Jiljí. Zajímavostí je, že původně míval kostel dvě věže, na počátku 19. století byla ale jedna z nich silně poničena požárem a následně stržena.

Náměstí Přemyslovců

Dominantami náměstí jsou především renesanční budova radnice s podloubími a morový sloup, který zde byl postaven na počátku 18. století poté, co město postihla morová epidemie. Nedaleko náměstí stojí tak zvaná Turecká věž. Jedná se o mimořádnou technickou památku – renesanční městskou vodárnu.

Když se vrátíte po řece Labe kousek proti proudu, dojedete do Poděbrad. Lázeňské velikonoční trhy v Poděbradech vás okouzlí svou atmosférou.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X