Olomoucké velikonoční trhy: program & data

Máte v plánu vyrazit na velikonoční trhy? Olomouc patří mezi oblíbená místa. 

Proč také ne? Je opravdu výjimečný, neboť se v něm odráží hanácké tradice. 

Máte chuť si na Velikonoce zajet do Olomouce?

Pojďte se podívat, co vše byste měli vědět.

Velikonoční trhy na Horním náměstí

Horní náměstí

od 6. 4. - 12. 4. 2020

Každý den od 10:00 do 17:00

Dne 6. 4. 2020 se na olomouckém Horním náměstí rozezvučí tradiční písně a rozvoní tradiční a lokální dobroty. Nenechte si ujít bohatý program plný lidových tradic, hudebních vystoupení a procházku mezi prodejními stánky. Velikonoční trhy v Olomouci stihnete navštívit až do 12. 4. 2020.

Těšte se na:

  • farmářské velikonoční trhy
  • řemeslný jarmark
  • bohatý kulturní program
  • tradiční a místní speciality

Program velikonočních trhů v Olomouci

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto budou (prozatím) do tohoto data zrušeny i veškeré společenské akce!

Jaké aktivity můžete podniknout?

Velikonoční trhy v Olomouci v letošním roce započnou 6. 4. 2020, kdy se Horní náměstí zaplní velikonočními tradicemi. Vše bude s nádechem hanácké krajiny. Počátkem bude tradiční soutěž ve zdobení velikonočních větví olomouckých základních a mateřských škol. 

Od čtvrtku 9. 4. se těšte na pomlázky a kraslice, hanácký folklór, farmářské trhy a řemeslný jarmark. Prezentace pivovaru Litovel potěší všechny labužníky piva svou speciální nabídkou zeleného piva. Nakouknete také do tvůrčí dílny řezbáře Václava Lemona.

Z kultury se můžete těšit na hudebně-dramatické studio při Moravském divadle Olomouc s představením „Pašijová hra“, dále pak koncertní recitál Jaroslava Nováka či harmonikáře ze Slovenska.

Od pátku 10.  4. vyražte na velikonoční degustaci vín z produkce olomouckých vinoték. V odpoledních hodinách bude navíc oživena CimballHellBand (Valašské peklo) z Rožnova pod Radhoštěm.

V sobotu se odhalí koutek se zvířátky ZOO Olomouc, budou dostupné projížďky na konících a tvůrčí dílny pro děti Experiment. Vše bude doprovázeno pásmem folklórních písní a tanců Dunajec, soutěžemi pro děti i cimbálovou muzikou Grande Moravia Ladislava Pavluše, která až do 17. hodiny nabídne to nejlepší z lidové muziky a uzavře tak sobotní nabídku.

Tečku za letošními velikonočními trhy udělá skupina Cimbal Brothers ze Slovenska.

velká kraslice na Horním náměstí v období velikonočního jarmarku

Otevírací doba:

  • 10:00 – 17:00 hod.

V následujícím videu smíte shlédnout atmosféru loňských velikonočních trhů v Olomouci.

Tak co? Zamlouvají se vám tyto velikonoční trhy? Olomouc má celkem pěknou atmosféru, co?

Další zajímavé tipy

Nepřehlédněte naše užitečné recenze

Sdílejte svým přátelům:

Zuzka Pitříková

Zuzka Pitříková

Psaní článků je pro mne jednou z výzev. Pár z nich se totiž v mém životě ukrývá. Mám však radost, když se má kreativita projeví naplno, a mohu tak předat něco málo navíc. Na webu Ceskevelikonoce tvořím obsah tak, aby vás bavil.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.