Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Pardubicích? Program a důležité informace na jednom místě

Lákají vás Velikonoce s vůní perníku?

Milujete tuto medovou pochoutku, která je spojena nejen s Vánocemi, ale i se svátky jara?

Velikonoční trhy v Pardubicích se bez ní neobejdou.

Co dalšího tu pro návštěvníky připravili?

Velikonoční trhy na zámku Pardubice

Kdy a kde to celé propukne?

24.3.2024

10.00 – 17.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s velikonočním dekoracemi
  • velikonoční pochoutky
  • regionální produkty
  • bohatý program pro děti
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program pardubického velikonočního jarmarku

Tradiční velikonoční slavnosti v Pardubicích se budou konat na Květnou neděli 24. března v areálu pardubického zámku, který je též sídlem Východočeského muzea.

Kromě prodejních stánků, kde bude k zakoupení pestrý sortiment zboží s velikonoční tématikou, například perníčky, kraslice či pomlázky, se můžete těšit na chutné občerstvení a ukázky lidových zvyků a řemesel.

Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program, kterým jsou velikonoční trhy v Pardubicích proslulé v širokém okolí. Velikonoční dílny, hry a soutěže potěší malé i větší návštěvníky.

Vystoupení dětského souboru na velikonočních trzích.
zdroj: vcm.cz

Co dalšího podniknout v Pardubicích na Velikonoce?

Pokud se v době velikonočních svátků rozhodnete toto melebné město navštívit, nabízí vám kromě velikonočního jarmarku i možnost jarní procházky po svém centru a okolí. Co je zde k vidění?

Východočeské muzeum

Východočeské muzeum se nachází v pardubickém zámku. Jsou zde vystaveny expozice zbraní, pohlednic nebo českého skla. Stavba, která byla původně vodním hradem, byla na konci 15. století pány z Pernštějna přestavěna do podoby renesančního zámku.

Pernštýnské náměstí

Na tomto náměstí se nachází řada cenných historických měšťanských domů v renesančním nebo barokním stylu. K nejznámějším patří Dům na Pernštýnském náměstí č. p. 49 nebo Wernerův dům. jedním ze vstupů na toto náměstí je ten skrze Zelenou bránu, která patří k dominantám města Pardubice.

Pernštýnské náměstí v Pardubicích.
zdroj: e-pardubicko.cz

Pohádková zahrada se zvířátky

Návštěvou této zahrady potěšíte především vaše děti. Jedná se o prostor, kde najdete hospodářská zvířata, jako jsou kozy, ovce, králíci, poník, kočky, morčata, křepelky nebo želvy. V areálu je také dětské hřiště.

Velikonoční trhy se konají i v krajském městě západních Čech. Objevte, jaký bude letošní program velikonočních trhů v Plzni.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X