Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Semilech? Program a důležité informace na jednom místě

Máte v plánu jarní výlet do Českého ráje?

V tom případě zajeďte i do městečka na řece Jizeře.

Konají se zde tradiční velikonoční trhy v Semilech.

Čeká na vás zajímavý program i chutné občerstvení.

Velikonoční trhy v semilském muzeu

Kdy a kde to celé propukne?

1. 4. 2023

9.00 – 15.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • prodejních stánky s velikonočním zbožím
  • ukázky lidových řemesel
  • interaktivní dílničky pro děti
  • výborné občerstvení
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program velikonočního jarmarku Semily

Velikonoční trhy v Semilech se uskuteční v sobotu 1. dubna v prostorách Muzea a Pojizerské Galerie Semily. Součástí akce budou interaktivní dílničky pro děti, kde si budou moci vyrobit velikonoční sladkost nebo dekoraci, a rovněž ukázky tradičních lidových řemesel.

Rodiče potěší množství stánků s rozmanitými velikonočními výrobky a dekoracemi, včetně textilních výrobků, keramiky, šperků, hraček a samozřejmě rovněž lahodného občerstvení a nápojů.

Vstupné

  • Dospělí – 20 Kč
  • Senioři a děti od 6 do 15 let – 10 Kč
zdroj: irozhlas.cz

Co dalšího podniknout v Semilech na Velikonoce?

Nevelké město Semily je rodištěm překvapivě velkého množství významných osobností, od důležitých politiků 19. století, jako byli Karel Kramář či František Ladislav Rieger, přes spisovatele Antala Staška a Ivana Olbrachta až po politika a spisovatele Pavla Tigrida. Co je ale kromě velikonočních trhů Semily ve městě k vidění?

Muzeum a Pojizerská galerie Semily

Semilské velikonoční trhy se konají v budově zdejšího muzea a galerie, která prochází z 18. století. Expozice přibližují především život v této oblasti v 19. a 20. století. Zajímavostí je, že v tomto domě v minulosti žil spisovatel Antal Stašek a narodil se zde jeho syn Ivan Olbracht. Naproti muzeu se nachází působivá novorenesanční budova Obecního domu ze začátku 20. století.

Údolí Jizery

Na severu na město plynule navazuje přírodní rezervace Údolí Jizery. Jedná se o malebné říční údolí, které je obklopeno řadou skalních útesů a výběžků, nejznámějším je Krkavčí skála, odkud je krásný výhled do okolí.

Stezka v údolí řeky Jizery v Semilech.
zdroj:zlatastezkaceskehoraje.cz

Riegrův domek

Jedna z nejstarších budov ve městě, pocházející pravděpodobně z 15. století. Původně byl součástí rozsáhlého areálu Riegrova mlýna, podle rodiny Riegrů, která ho vlastnila a ze které pocházel i František Ladislav Rieger.

Dalším městem, které láká na zajímavé velikonoční akce, je i blízké Hostinné. Velikonoční trhy v Hostinném si zamilujete.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X