Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Žatci? Program a důležité informace na jednom místě

Oblast Žatecka je proslulá především chmelařstvím.

Vydat se sem nicméně můžete i za jarní atmosférou.

Velikonoční trhy v Žatci lákají na ukázky lidových řemesel i chutné občerstvení.

Co vše během jejich návštěvy můžete zažít?

Velikonoční trhy ve Staré papírně

Kdy a kde to celé propukne?

29.3. – 1.4.2023

10.00 – 17.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • prodej velikonočního zboží a dekorací
  • výborné občerstvení
  • ukázky lidových řemesel a tradic
  • velikonoční dílničky
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program žateckého velikonočního jarmarku

Tradiční velikonoční trhy v Žatci se budou konat od středy 29. března do soboty 1. dubna v prostorech Staré papírny v ulici Volyňských Čechů 733. Ve velkém sále bude probíhat velikonoční tvoření zaměřené na různé techniky zdobení kraslic a na pletení pomlázky, jarmark naleznete v dolní části budovy.

Velikonoční jarmark Žatec nabídne pestrý sortiment zboží s velikonoční tematikou, například velikonoční perníčky, vajíčka, pomlázky, keramiku či dekorace do bytu. Chybět samozřejmě nebude ani lahodné občerstvení.

Velikonoční dílny jsou určeny pro velké i malé návštěvníky, kraslice se zde naučíte zdobit hned několika unikátními metodami, například bavlnkami, korálky či voskem.

Vstupné na velikonoční tvoření – 65 Kč

Kromě toho můžete v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka navštívit též velikonoční výstavu s názvem Kam utekl beránek?, která přibližuje velikonoční zvyky a tradice v různých zemích Evropy.

Plakát velikonočního jarmarku v Žatci.
zdroj: muzeumzatec.cz

Velikonoční jarmark na náměstí Svobody

Kdy a kde to celé propukne?

7. 4. 2023

8.00 – 12.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s jarním a velikonočním zbožím
  • tradiční pochoutky
  • doprovodný program
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočních farmářských slavností

Na Bílou sobotu dopoledne se na centrálním náměstí Svobody bude konat farmářská velikonoční slavnost. Jedná se o spojení stánkového prodeje, který bude zaměřen nejen na velikonoční zboží, ale také na regionální potraviny či květiny, a velikonoční zábavy. Těšit se můžete na živou hudbu a rozmanitá kulturní vystoupení.

Pokud vás zajímá, jak velikonoční trhy Žatec vypadají, podívejte se na video z loňského roku.

zdroj: youtube.com

Co dalšího podniknout v Žatci na Velikonoce?

Pokud se město Žatec v době Velikonoc rozhodnete navštívit, nabízí vám kromě velikonočních jarmarků i možnost romantické jarní procházky po svém historickém centru. Co vše je zde k vidění?

Náměstí Svobody

Dominantou náměstí, kde se žatecké velikonoční trhy konají, je budova radnice a věží. První zmínky o ní pocházejí již ze 14. století, současná klasicistní podoba vznikla po přestavbě v polovině 18. století. Uprostřed náměstí lemovaného historickými domy s podloubími se nachází sloup Nejsvětější trojice.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Na náměstí svobody navazuje Hošťálkovo náměstí, jehož ústřední památkou je majestátní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Stavba stojí na místě původního románského kostela, který je písemně doložen již na začátku 11. století. Dnešní podoba exteriéru i interiéru kostela je barokní.

Muzeum chmelařstí a piva v Žatci.
zdroj: chchp.cz

Chrám chmele a piva

Návštěva Žatce bez prohlídky tohoto zábavně-naučného komplexu by nebyla úplná. Tato technická památka nabízí jedinečnou možnost do detailu poznat historii chmelařství i výrobu piva. Zajímavými budovami, které zde můžete navštívit, jsou například chmelařský orloj či chmelařský maják.

Když už budete v Žatci, určitě se vyplatí navštívit i nedaleký Most. Velikonoční trhy v Mostě vás překvapí bohatým doprovodným programem.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X