Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Teplicích? Program a důležité informace na jednom místě

Severní Čechy máme spojené především s průmyslem a těžbou uhlí.

Tato oblast má ale i své přírodní památky nebo lázně.

Kam vyrazit na velikonoční výlet?

Zkuste velikonoční trhy v Teplicích.

Těšit se můžete na ukázky lidových řemesel i chutné občerstvení.

Velikonoční tvoření v Botanické zahradě

Kdy a kde to celé propukne?

23.3.2024 – 24.3.2024

10.00 – 16.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • tvoření jarních a velikonočních dekorací
  • zábavní atrakce pro děti
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Velikonoc v Teplicích

Ve venkovních i vnitřních prostorách Botanické zahrady v Teplicích bude o předvelikonoční víkend probíhat tradiční akce jarní tvořivé dny. Klasické velikonoční trhy v Teplicích se letos nekonají, proč si ale svátky jara neužít jinak.

Velikonoční slavnost nabídne řadu tvořivých velikonočních dílniček pro děti i dospělé, v jejichž rámci si návštěvníci budou moci ozdobit vajíčka i další jarní dekorace. Kromě toho bude v celém areálu probíhat též bohatý doprovodný program pro děti, včetně oblíbeného malování na obličej.

Plakát velikonočních dílen v Teplicích.
zdroj: botanickateplice.cz

Velikonoční trhy v Krupce

Kdy a kde to celé propukne?

24.3.2024

13.00 – 16.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s velikonočním zbožím
  • tradiční pochoutky
  • bohatý doprovodný program
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program krupského velikonočního jarmarku

Města Teplice a Krupka spolu sousedí, v jeden den tak lehce zvládnete návštěvu obou dvou míst. Na Květnou neděli 2. dubna odpoledne se na Mariánském náměstí před městským úřadem v Krupce bude konat tradiční velikonoční jarmark.

Jedná se o spojení prodejních stánků, které budou zaměřeny na velikonoční sortiment, a zábavního folklorního programu. Malé návštěvníky jistě potěší rozmanité pouťové atrakce, recitační festival s názvem Jaro v poezii nebo vynášení a pálení Morany. Chybět samozřejmě nebude ani tradiční chutné občerstvení.

Plakát krupského velikonočního jarmarku.
zdroj: visitkrupka.cz

Co dalšího podniknout v Teplicích na Velikonoce?

Pokud se rozhodnete navštívit velikonoční trhy Teplice, využijte návštěvu města i jarní procházce po centru. Co vše je zde k vidění?

Zámek Teplice

Jednou z dominant města je teplický zámek, rozsáhlý komplex několika budov, z nich většina pochází z 16. století. V hlavní budově zámku dnes sídlí regionální muzeum, u zámku se nachází též rozsáhlá zámecká zahrada a barokní kostel svatého Jana Křtitele.

Doubravská hora

Doubravská hora je název kopce na okraji města i zříceniny gotického hradu, která se na něm nachází. Stavba byla poničena během třicetileté války a od té doby chátrala. Zajímavé je, že zřícenina se stala oblíbeným místem lázeňských turistů již v 19. století.

Budova lázní v Teplicích.
zdroj: relaxos.cz

Lázně Teplice

Za svůj rozvoj město do velké míry vděčí svým léčivým pramenům. Již v 17. století sem za jejich léčivými účinky jezdily významné osobnosti z Čech i z Evropy. Největší rozvoj ale lázně Teplice zažily v průběhu 19. století, kdy se pro město vžil název malá Paříž, který ukazuje význam a krásu tehdejších Teplic. Z té doby také pochází řada historických lázeňských domů, například Císařské lázně, Kamenné lázně či Lázeňský dům Beethoven, lázeňská kolonáda i lázeňský sad.

Když už budete v Teplicích, určitě se vyplatí navštívit i nedaleký Žatec. Velikonoční trhy v Žatci potěší nejen milovníky zlatavého moku.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X