Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Železném Brodě? Program a důležité informace na jednom místě.

Velikonoční trhy v Železném Brodě oživí hlavní náměstí a poskytnou svým návštěvníkům nejen velikonoční pochoutky, ale i bohatý doprovodný program.

Pojďme se podívat, na co se můžete těšit!

Velikonoční trhy na náměstí 3. května

1.4.2023

Od 10.00

Na co se můžete těšit? 

  • stánky s velikonočními dekoracemi
  • velikonoční speciality
  • bohatý doprovodný program

Další české město, ve kterém můžete navštívit velikonoční jarmark je v Liberci. Přečtěte si článek, ve kterém se dozvíte detailní program libereckých velikonočních trhů.

Na velikonočních trzích najdete řadu stánků s velikonočními dekoracemi i pochoutkami. Můžete se zúčastnit soutěže o nejlepší mazanec nebo si užít poslech hudebních vystoupeních.

A jak vypadal velikonoční jarmark v Železném Brodě v minulých letech? To můžete vidět na následujících fotografiích.

Stánek s velikonočními dekoracemi v Železném Brodě
zdroj: facebook.com
Soutěž o nejlepší mazanec
zdroj: facebook.com
Lidé na velikonočních trzích v Železném Brodě
zdroj: facebook.com

Co dalšího můžete navštívit v Železném Brodě?

Běliště

Jedná se o jednu z největších a nejkrásnějších roubených staveb ve stylu lidové pojizerské architektury. V domě se nachází národopisná expozice. O které se více informací dozvíte v městském muzeu.

Městské muzeum

V městském muzeu, které se nachází na náměstí 3. května, můžete navštívit sklářskou expozici, kde uvidíte historii sklářské výroby na Železnobrodsku a galerii světově proslulých výtvarníků Jaroslavy Brychtové a Stanislava Libenského. Další stálou expozici naleznete v již zmíněném Bělišti.

Malá vodní elektrárna

Tato vodní elektrárna získala ocenění Stavba roku 2010. Elektrárna využívá historického náhonu, který přiváděl vodu do původní elektrárny v areálu Liebiegovy textilky. Nová elektrárna je umístěna v krásné přírodní scenérii okolo toku Jizery. Rozhodně stojí za návštěvu.

Udělejte radost svým nejbližším a pošlete jim velikonoční přání! Přečtěte si článek, ve kterém najdete mnoho inspirace na nejrůznější velikonoční přání.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X