Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Domažlicích? Program a důležité informace na jednom místě!

Blíží se Velikonoce a s nimi i tradiční událost, která oživí centrum města.

Ano, řeč je o velikonočních trzích v Domažlicích.

Připravili jsme si pro vás přehledného průvodce, ve kterém najdete všechny důležité informace.

Tak pojďme na to!

Náměstí Míru

Kdy a kde to celé propukne?

23. 3. 2024

11:00 – 19:00

Na co vše se můžete těšit?

  • pletení pomlázek
  • malování kraslic
  • zdobení perníčků
  • dětské tvořivé dílničky
  • vepřové hody a další dobroty
  • bohatý doprovodný program

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program velikonočního jarmarku v Domažlicích

Velikonoční trhy se letos budou konat na domažlickém náměstí u věže. Vychutnejte si vystoupení heligonek z Mrákova od 11:00, harmonikářů z Plzně – Maniacs Accordions od 14:00 a zakončete den s kapelou Fousy od 17:00. Kromě toho se můžete těšit na druhé Domažlické vepřové hody, na kterých si budete moci pochutnat na dobrotách od Čendových uzenin a Krmelce u Jarina. V odpoledních hodinách se můžete těšit také na degustační menu. Velikonoční jarmark také nabídne možnost pletení pomlázek, zdobení kraslic, malování perníčků a dětské tvořivé dílničky. V případě nepřízně počasí bude k dispozici krytý stan.

Plakát na JaroFest na Rynku 2024.
www.domazlice.eu

Co dalšího podniknout v Domažlicích na Velikonoce?

Domažlice, nacházející se na západě Čech, jsou známé jako centrum Chodska. Užijte si procházku historickým náměstím lemovaným malebnými domy, navštivte impozantní Chodský hrad nebo se projděte po nádherné krajině Českého lesa.

Domažlické náměstí

Náměstí v Domažlicích, lemované malebnými měšťanskými domy s loubím a doplněné šikmou siluetou věže, je neodmyslitelnou součástí města. Jeho historická atmosféra okouzlí každého návštěvníka. Toto náměstí se stalo středem městského života již od doby, kdy domy získaly svá loubí, a od té doby si udrželo svou jedinečnost.

Najdete tu mnoho architektonických skvostů. Kromě gotického kostela Narození Panny Marie, jehož věž je o 60 cm vychýlená, tu stojí také areál bývalého augustiniánského kláštera a bývalý královský hrad, dnes sloužící jako Muzeum Chodska. Nedaleko náměstí vás zaujme historizující budova radnice, která vytváří působivý protějšek k děkanskému kostelu.

Náměstí a okolní uličky jsou plné pamětních desek, pomníků a bust věnovaných významným osobnostem českého kulturního dědictví, jako jsou Božena Němcová, Jan Kollár, Jaroslav Vrchlický nebo Karel Jaromír Erben. Každý kout města skrývá své poklady a zákoutí, které stojí za objevení.

Historické centrum Domažlic.
www.smilingway.cz

Český les

Český les je jednou z nejmalebnějších a nejzachovalejších přírodních oblastí v zemi. Tento horský hřbet se táhne podél hranic s Bavorskem a je součástí pásma pohoří Českého masívu. Jeho rozloha a rozmanitost biotopů nabízí útočiště pro bohatou faunu a floru.

V Českém lese najdete rozsáhlé lesní porosty, horské louky, prudké svahy i malebná údolí proťatá říčkami a potoky. Tato divoká krajina láká turisty a milovníky přírody, kteří sem přicházejí hledat klid a krásu nedotčené přirody. Vydejte se sem i vy na jednu z mnoha turistických tras, které se v Českém lese nachází.

Výhled na Český les.
www.ceskyles.nature.cz

Také velikonoční trhy v Klatovech opět oživí historické centrum města. Máme pro vás veškeré informace o letošním programu!


Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X