Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Klatovech? Program a důležité informace na jednom místě.

Velikonoční trhy v Klatovech oživí historické centrum města. Můžete si tak užít atmosféru velikonočních svátků i návštěvu místních historických památek.

Pojďme se podívat, co vám Klatovy mohou o velikonočních svátcích nabídnout.

Velikonoční trhy na náměstí Míru

5. – 6.4.2023

9.00 – 17.00

Na co se můžete těšit? 

  • stánky s velikonočními dekoracemi a dobrotami
  • zábava pro celou rodinu
  • doprovodný program

Velikonoční trhy se konají i v krajském městě západních Čech. Přečtěte si, jaký bude letošní program velikonočních trhů v Plzni.

A jak vypadaly velikonočních trhy v Klatovech v minulých letech? To můžete vidět v následujícím videu.

Velikonoce na náměstí v Klatovech

Na klatovských velikonočních trzích se můžete těšit na řadu hudebních vystoupení. Na hlavním pódium vás rozveselí například vystoupení dětí z místní umělecké školy.

Dále zde najdete spoustu stánků s pomlázkami, velikonočními kraslicemi nebo jarní výzdobou. Vstup na trhy je zdarma.

Prodej pomlázek na klatovských trzích
zdroj: klatovsky.denik.cz
Velikonoční kraslice
zdroj: qap.cz

Co dalšího můžete v Klatovech navštívit?

Katakomby

Místní katakomby se nachází pod jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi. Je zde uloženo 30 mumifikovaných těl, které mohou návštěvníci vidět. Dále také uvidíte sklepy. Expozice je doplněná multimediální prvky.

Lékárna U Bílého jednorožce

Jedná se o nejzachovalejší barokní lékárnu na světe. Při prohlídce této lékárny se dozvíte historii lékárenství již od 18. století. Je zde vystavena řada exponátů jako například sušená kozí krev nebo živé pijavice. A na co se jednotlivé exponáty používaly, se detailně dozvíte od milých průvodců.

Pavilon skla

Pavilon se nachází u Muzea Dr. Karla Hostaše. V expozici uvidíte sbírku šumavského skla firmy Lötz i díla dalších sklářů ze zahraničí. Pavilon skla je otevřený pro své návštěvníky po celý rok.

Chcete udělat radost svým blízkým? Pošlete jim velikonoční přání. V článku se dočtete, jak takové velikonoční přání ručně vyrobit.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X