Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Sušici? Program a důležité informace na jednom místě!

Sušice je krásné město nedaleko Klatov a je toho zde spoustu k vidění.

Zkuste sem zavítat třeba v období Velikonoc, kdy historické centrum města opět ožije a zaplní se stánky se sortimentem všeho druhu.

Chcete vědět, co vše vás na velikonočních trzích v Sušici čeká?

Tak čtěte dál a vše se dozvíte!

Náměstí Svobody

Ve čtvrtek 28.3. se budou konat velikonoční trhy na sušickém náměstí. Přijďte si užít atmosféru jara a radost z příchodu Velikonoc!

Kdy a kde to celé propukne?

28. 3. 2024

10:00 – 16:00

Na co vše se můžete těšit?

  • stánky s nejrůznějšími dobrotami
  • velikonoční dekorace

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Co dalšího podniknout v Sušici na Velikonoce?

Jaro je na výlety úplně ideální. Turistická místa nebývají přelidněná, není příliš horko, a přitom už krásně hřeje sluníčko. Jaká místa doporučujeme v Sušici navštívit?

Renesanční radnice

Sušická radnice se nachází uprostřed náměstí Svobody a patří mezi nejvýznamnější radniční stavby v České republice. Budova s 31 metrů vysokou věží získala svou dnešní podobu po rozsáhlé přestavbě v letech 1850 – 1851. Radniční věž je přístupná veřejnosti a nabízí úchvatný výhled na město. V informačním centru v radnici je možné si půjčit klíč k věži a prohlídku si udělat samostatně. V podkrovních prostorách radnice se konají výstavy.

Při návštěvě radnice nezapomeňte obdivovat slavnou kamennou desku krále Jana Lucemburského z roku 1322, která byla přemístěna z Velké brány. Dalším zajímavým prvkem je zvonek Planýř na levém nároží radnice, který sloužil k ohlašování požárů.

Před radnicí v dlažbě poblíž empírové kašny naleznete „kámen neštěstí“, o kterém kolují mnohé pověsti. Zvěsti tvrdí, že při jeho neopatrném přejití se na poutníka mohlo snadno snést neštěstí.

Sušická radnice.
www.sumava.cz

Muzeum Šumavy

Muzeum Šumavy v Sušici nabízí poutavé expozice, které přibližují historii regionu. Kromě Sušického mechanického betléma je zde k viděni i expozice přibližující světoznámou výrobu zápalek v Sušici a expozice přibližující šumavskou tradici sklářství. Muzeum přináší poutavý pohled do minulosti Šumavy prostřednictvím unikátních exponátů, které ukazují bohatství kulturního dědictví tohoto regionu.

www.turisturaj.cz

Rozhledna Svatobor

Rozhledna Svatobor, nacházejí se na hoře Svatobor nedaleko Sušice, láká turisty nejen svým impozantním výhledem, ale i dávnou historií. Je vysoká 31,6 metru s krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 28 metrů a nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu, včetně hradu Rabí, Javorníku a Boubína. Na vrchol musíte zdolat přes 182 dřevěných schodů a odměnou vám bude nejen krásný výhled, ale i možnost posezení v chatě Svatobor, kde si můžete pochutnat na české kuchyni.

Rozhledna Svatobor u Sušic.
www.welovesumava.cz

Také velikonoční trhy v Klatovech opět oživí historické centrum města. Pojďme se podívat, na co vše se můžete těšit!


Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X