Jaký bude letošní velikonoční jarmark na Kozlu? Program a důležité informace na jednom místě

Na jaře se po zimní pauze znovu otevírají brány mnoha českých hradů a zámků.

Chtěli byste zažít Velikonoce na zámku?

Vydat se můžete například na Kozel, klasicistní zámek nedaleko Plzně.

Velikonoční trhy na Kozlu si zamilujete.

Nenechte si je ujít.

Velikonoční trhy na zámku Kozel

Kdy a kde to celé propukne?

31.3.2024 – 1.4.2024

10.00 – 18.00 hod

Na co se můžete těšit?

  • stánky s velikonočním zbožím
  • ukázky lidových řemesel
  • výborné občerstvení
  • program pro děti
Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Velikonoc na Kozlu

Velikonoční trhy na Kozlu se budou konat na Velikonoční neděli 31. března a Velikonoční pondělí 1. dubna v působivém prostředí tohoto krásného zámku. Jarmark bude probíhat nejen v zámeckém parku, ale také na zámecké terase.

Těšit se můžete na prodejní stánky s bohatou nabídkou originálních velikonočních dekorací a řemeslných či farmářských výrobků.

Chybět nebudou ani rozmanité slané a sladké pochutiny, zkrátka nepřijdou ani dětští návštěvníci, pro které budou připraveny tvořivé dílničky a další zábava, jako je střelba z luku nebo jízda na dobovém kolotoči.

Velikonoční jarmark na zámku Kozel.
zdroj: qap.cz

Co dalšího podniknout na Kozlu na Velikonoce?

Pokud se rozhodnete vyrazit na výlet na klasicistní lovecký zámek Kozel, můžete jeho návštěvu spojit i s další památkou, hradem Radyně. V případě, že se rozhodnete strávit na velikonočních trzích Kozel celý den, litovat nebudete, procházka jarní přírodou v jeho rozsáhlém zámeckém parku stojí za to.

Hrad Radyně

Zřícenina tohoto středověkého hradu ze 14. století se nachází na vyvýšenině, a je tak dobře viditelná již z dálky. Mimochodem hrad byl záložen samotným říšským císařem Karlem IV., od poloviny 16. století byl ale označován jako pustý. Z hradní věže, na kterou vede více než sto schodů, je krásný výhled do okolí.

Pohled na zříceninu hradu Radyně.
zdroj:visitplzen.eu

Zřícenina hradu Lopata

Kousek od zámku Kozel se nachází ještě jedna zřícenina, která je ale v porovnání s Radyní mnohem méně zachovalá. Původně se jednalo o středověký hrad Lopata, postavený v polovině 14. století. V době husitských válek byl hrad dobyt a výrazně poškozen, od té doby nebyl již nikdy trvale obýván.

Zámek Kozel leží jen přibližně 15 kilometrů od západočeské metropole. Velikonoční trhy v Plzni rozhodně stojí za návštěvu, trvají skoro dva týdny.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X