Jaký bude letošní velikonoční jarmark v Tišnově? Program a důležité informace na jednom místě!

Neholdujete velkým událostem, kde se mačká spoustu lidí?

Pak zkuste zavítat na velikonoční trhy v Tišnově.

Čeká vás bohatá nabídka nejrůznějších velikonočních dobrot a krásné dekorace.

A co dalšího můžete v Tišnově navštívit?

To vše se dozvíte v našem článku!

Náměstí Míru

Ve městě Tišnov se konají tradiční velikonoční trhy, kde najdete širokou škálu řemeslných výrobků a delikates. Mezi nabízenými produkty se můžete těšit med, proutěné koše, pomlázky, perníky, velikonoční dekorace, bylinky, sirupy, čaje, produkty z rakytníku, uzená masa a uzeniny, gravírované výrobky a mnoho dalšího. Tato rozmanitá nabídka přiláká nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z okolí, kteří se chtějí vychutnat atmosféru velikonočních trhů plných barev, vůní a řemeslného umění.

Kdy a kde to celé propukne?

30. 3. 2024

08:00 – 11:00

Na co vše se můžete těšit?

  • velikonoční dekorace
  • stánky s nejrůznějšími dobrotami

 

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Co dalšího podniknout v Tišnově na Velikonoce?

V malebném městečku ležícím na řece Svratce je toho spoustu k vidění. Máme pro vás pár tipů, jaká místa při své návštěvě Tišnova nevynechat.

Historické centrum

Jedním z nejpozoruhodnějších míst Tišnova je náměstí Míru, které se stalo srdcem města. Zde najdete řadu historických budov a památek, které svědčí o bohaté minulosti Tišnova. Novorenesanční radnice s romantickými sgrafity od Jana Köhlera je jedním z příkladů mistrovské architektury, která okouzluje návštěvníky svou krásou. Nedaleko radnice se tyčí kostel sv. Václava s mohutnou věží, který láká ke své prohlídce svým barokním zjevem.

Tišnovské náměstí není jen o historických budovách – můžete se zde pokochat i pozdně secesními vilami a funkcionalistickou budovou městské spořitelny, která byla postavena podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Jindřicha Kumpošta. Jamborův dům je dalším zajímavým místem, kde se nachází stálá expozice obrazů akademického malíře Josefa Jambora a další výstavní prostory.

Náměstí Míru v Tišnově.
www.mapio.net

Klášter Porta coeli – Brána nebes

Když se vydáte z Tišnova na naučnou stezku Květnice podél malebné řeky Svratky, ocitnete se v tajemném Předklášteří, kde se nachází jedna z nejvzácnějších středověkých památek jižní Moravy – cisterciácký klášter Porta Coeli.

Tento klášter, jehož historie sahá až na počátek 13. století, založila královna Konstancie, vdova po českém králi Přemyslu Otakaru I. Impozantní gotický portál kláštera, který přivítá každého návštěvníka, je jen jedním z mnoha pokladů, které zde můžete obdivovat. Románsko-gotická bazilika Nanebevzetí Panny Marie, křížová chodba a kapitulní síň patří k nejvýznamnějším částem klášterního komplexu. Procházka mezi klášterními zdmi je jako cesta časem, která vás vtáhne do atmosféry minulých století.

Ale klášter Porta Coeli není jen o architektonických skvostech – v jeho areálu sídlí i Podhorácké muzeum, které nabízí pohled do regionální historie a kultury.

Klášter Porta coeli v Tišnově.
www.jedemenavylet.cz

Hora Květnice

Nedaleko Tišnova se tyčí vrchol Květnice, dosahující výšky 470 metrů nad mořem. Květnice není jen důležitou mineralogickou lokalitou s možností nalezení ametystu; její dominantou je také Velká skála, ze které se vám naskytnou nádherné výhledy do okolní krajiny. Vydejte se na 7,2 km dlouhou naučnou stezku s 13 zastávkami, které vás seznámí s místními zajímavostmi, přírodou a unikátními druhy rostlin a živočichů.

Naučná stezka začíná u Muzea města Tišnova, kde můžete také zaparkovat.

Výhled z hory Květnice.
www.navylet.cz

Zajímá vás, jak se letos budou slavit Velikonoce v jihomoravské metropoli? Pojďte se s námi podívat, jak budou probíhat velikonoční trhy v Brně!

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X