Jaký bude letos velikonoční jarmark v Uherském Hradišti? Program a důležité informace na jednom místě

Pokud chcete svátky oslavit s tradicí a obklopení zvyklostmi, nemůžete zamířit jinam, než na Slovácko!

Vínečko poteče proudem, všem bude do skoku a bude se i zpívat!

Jaké budou letošní velikonoční trhy v Uherské Hradišti? Přinášíme vám kompletní informace!

Velikonoční trhy v Uherském Hradišti

Na velikonoční jarmark v Uherském Hradišti se můžete těšit už 1. 4. 2023. Proběhne na Masarykově náměstí a bude trvat dva dny, tj. do 2. 4. 2023. Kromě stánkařů, kteří nabídnou své vytříbené občerstvení, rukodělné výrobky a předvedou svá řemesla, se můžete těšit na doprovodný program. Co bude k vidění? Jako tradičně vystoupí zejména folklórní soubory.

1. 4. 2023 – 2. 4. 2023

Těšit se můžete na:

  • tradiční výrobky a velikonoční sortiment
  • zdobení kraslic a výroba pomlázek
  • dětské folklorní soubory
  • tradiční dobroty a dobrá nálada

Masarykovo náměstí

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Jaké budou letošní velikonoční trhy ve Zlíně? Očekávat můžete krásné stanové městečko, spoustu zajímavého zboží, tradiční výrobky i něco dobrého na zub!

Co všechno můžete očekávat?

Tento tradiční velikonoční jarmark v Uherském Hradišti nabídne ukázky ručních výrobků, kraslic, pomlázek, výrobků ze dřeva, keramiky či kovářského umění.

Nouze nebude ani o chutná jídla, která zkrátka k Velikonocům patří. Vše bude protkáno skvělou jarní atmosférou, kterou podpoří účinkující na pódiu.

Zde se můžete podívat na reportáž o velikonočních trzích v Uherském Hradišti:

Co podniknout na Velikonoce v Uherském Hradišti?

V okolí Uherského Hradiště nesmíte minout několik míst, které udělají z vašich jarních toulek nezapomenutelný okamžik.

Poutní výprava na Velehrad

Není snad místo, kde byste vzdali velikonočnímu období větší hold, než Velehrad. Nádherná farnost slouží dodnes jako významné duchovní centrum, každoročně se zde konají církevní poutě, shromáždění a populární cyrilometodějské oslavy. Místo vás uchvátí svou monumentálností a atmosférou, kterou najdete mezi chřibskými výběžky. V dubnu zde také proběhne velikonoční jarmark.

zdroj: www.uzasnamorava.cz

Modrá

Archeoskanzen Modrá nemůžete cestou na Velehrad minout. Jedná se o opevněné sídliště z období Velké Moravy. Zážitek ze skanzenu můžete obohatit ještě pohledem do expozice sladkovodních ryb Živá voda, centrum historie a tradic zase nabídne ochutnávky vín i něčeho ostřejšího. V místě se také koná řada krásných tradičních akcí.

Hrad Buchlov

Z vrcholků na vás bude po celou dobu shlížet dominantní hrad Buchlov, kam můžete podniknout osvěžující jarní procházku, nebo se na místo dopravit vozem. Jeden z nejstarších hradů v České republice vás pozve na klasické prohlídkové okruhy, a pokud se tohoto kulturního skvotu nabažíte dost, hned v údolí vás čeká půvabný zámek Buchlovice, který se svou zahradou stojí za návštěvu.

zdroj: region.rozhlas.cz

Jak asi oslaví letošní brněnské Velikonoce? Svátky jara proběhnou v jihomoravské metropoli ve velkém stylu, tak se tam vypravte za poznáním!

Krásné Uherské Hradiště je ideální destinací pro jarní bloumání okolní přírodou, pohodové procházky historickým městem, které je srdcem Slovácká a tepe v poklidu zdejších kvetoucích sadů. Přijeďte si užít letošní Velikonoční trhy v Uherském Hradišti, nebudete litovat. 

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X